با تعهد؛

طاقچه و ازکی رفع تعلیق شدند

مدیر روابط‌عمومی وزارت ارشاد گفت: شرکت طاقچه با دادنِ تعهد به دادستانی رفع تعلیق شد. طاقچه یکی از پلتفرم‌های عرضه کننده کتاب‌های دیجیتال و صوتی است که از آبان ۱۳۹۳ در هفته کتاب رسماً رونمایی شد. این پلتفرم با انتشارات رسمی، ناشر مؤلف، روزنامه و مجله همکاری کرده و ده‌ها هزار کتاب را در دسترس […]

مدیر روابط‌عمومی وزارت ارشاد گفت: شرکت طاقچه با دادنِ تعهد به دادستانی رفع تعلیق شد.

طاقچه یکی از پلتفرم‌های عرضه کننده کتاب‌های دیجیتال و صوتی است که از آبان ۱۳۹۳ در هفته کتاب رسماً رونمایی شد. این پلتفرم با انتشارات رسمی، ناشر مؤلف، روزنامه و مجله همکاری کرده و ده‌ها هزار کتاب را در دسترس قرار داده است. در واقع طاقچه پلتفرمی است برای دسترسی قانونی به نسخهٔ دیجیتال و صوتی کتاب‌ها و مانند پلی، ناشران و کتاب‌خوانان را به هم وصل‌ می‌کند.

در تاریخ ۲ مرداد ۱۴۰۲، تصویری از برخی کارکنان زن طاقچه در فضای مجازی منتشر شد که پیش از آن در صفحهٔ شخصی لینکدین یکی از کارمندان سابق این مجموعه انتشار یافته بود و مربوط به مراسم خداحافظی او از محل کار خود بود. این تصاویر، واکنش‌ها و انتقادات بسیاری را در پی داشت و سرانجام منجر به تعلیق این پلتفرم شد.

همچنین مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی اعلام کرد: کارگزاری بیمه ازکی با دادن تعهد مبنی بر رعایت قوانین و مقررات کشور رفع تعلیق شد.

مسؤولان پلتفرم کارگزاری ازکی با سپردن تعهد و رفع موارد ایجاد شده، تعهد کردند که رویه آنها اصلاح شود و در این زمینه بازدیدهای سرزده از این مجموعه صورت گرفته و با سپردن تعهد برای رعایت قوانین و مقررات کشور از جمله قانون حجاب، تعلیق این مجموعه رفع شد.

به گفته وی بیانیه «ازکی» مبنی بر دادن تعهد به پایبندی به قوانین کشور و رعایت مقررات بیمه مرکزی به زودی منتشر می‌شود.