رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی پیامی مطرح کرد:

عاشورای حسینی یادآور حماسه ظلم‌ستیزی در تاریخ بشری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ایام سوگواری محرم را یادآور بزرگ‌ترین حماسه ظلم‌ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری دانست و گفت: این ایام، یادآور حماسه انسان‌های پاک‌دل و راست‌قامتی است که پایبندی به اسلام، اراده، عقیده، ایمان و عمل را با خون خود اثبات کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، دکتر محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفت.
در متن رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان آمده است؛
کربلا منظومه بلند عشق و دلدادگی و امام حسین علیه‌السلام، شاه‌بیت این منظومه عاشقانه است. امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش با قیام عبادی سیاسی خود مسیر عزت، شرف و سرافرازی را در اسلام رقم زدند و پیروان راستین حضرتش نیز با تأسی از  آرمانهای  دردانه رسول ختمی‌مرتبت، دین اسلام را برای جهانیان جاودانه کردند.
ایام  سوگواری محرم و قرار گرفتن تاسوعا و عاشورای حسینی در این ماه،  همه‌ساله یادآور بزرگ‌ترین حماسه ظلم‌ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است، حماسه انسان‌های پاک‌دل و راست‌قامتی که  پایبندی به اسلام، اراده، عقیده، ایمان و عمل را با خون خود اثبات کردند و به آن حیات بخشیدند.
حقیقت قیام امام عاشقان و دلدادگان امام حسین علیه‌السلام،  اقامه دین الهی، امربه‌معروف و نهی از منکر است و پیام عاشورا برای ما جامعه دانشگاهی، زنده نگه‌داشتن و تقویت این فریضه بزرگ الهی و اجتماعی است.
این‌جانب، فرارسیدن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و یاران باوفایش را تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه ایزد منان، توفیق پیروی سیره علمی و عملی آن حضرت را مسئلت دارم.
دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان