استاندار گیلان در رژه نیروهای مسلح :

عملیات نیروی دریایی ارتش نشان دهنده اهمیت تکیه بر توان داخلی است

 نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر  پیام صلح و دوستی ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با سفر به سراسر دنیا بار دیگر پیام اقتدار، صلح و دوستی ایران را به همه جهانیان ارسال کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز […]

 نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر  پیام صلح و دوستی ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با سفر به سراسر دنیا بار دیگر پیام اقتدار، صلح و دوستی ایران را به همه جهانیان ارسال کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان در ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا(ع) نداجا مستقر در بندرانزلی به مناسبت سوم خرداد، اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران در کنار سایر نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در دفاع از حریم اهل بیت (ع) همواره باعث سربلندی ایران اسلامی شده و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک این وطن جدا شود.

وی با اشاره به عملیات غرورآفرین آزادسازی خرمشهر در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس تمامی حق در برابر تمامی کفر ایستادگی کردو با آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد ایثار، فداکاری، عشق به وطن و انقلاب اسلامی را معنا کردند.

استاندار گیلان روز آزادسازی خرمشهر را یوم الله دانست و افزود: در این روز رزمندگان اسلام با یک عملیات تاکتیکی بی نظیر و با رهنمودهای امام‌راحل(ره) یک پیروزی بزرگ را در تاریخ ایران ثبت کردند.

دکتر عباسی با تاکید بر دلاوری‌های نیروهای مسلح  به ویژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای نسل جدید بیان کرد: نیروهای مسلح در طول دوران دفاع مقدس و بعد از آن دلاوری‌های زیادی را انجام دادند که اگر این فداکاری‌ها برای نسل جدید بازگو شود هیچ قدرتی توان مقابله با ایران  اسلامی را ندارد.

وی با بیان اینکه سفر ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به دور دنیا نشان دهنده بی تاثیر بودن تحریم‌های غرب علیه ایران اسلامی است، تصریح کرد: این سفر با شکوه دریایی به چهار قاره جهان بار دیگر پیام اقتدار و صلح و دوستی ایران در راستای نمایش اقتدا و  تکیه بر توان داخلی است.

نماینده عالی دولت در گیلان  افزود: استکبار تصور انجام چنین عملیاتی را توسط جمهوری اسلامی نداشت ولی نیروهای دریایی همیشه سرافراز ایران اسلامی ثابت کردند با تکیه به توان داخلی می‌توان به موفقیت‌های بزرگ رسید.

دکتر عباسی ادامه داد: در طول ۴۴ سال گذشته نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی توانستند با ایمان و با تکیه بر آموزه‌های دینی و قرآنی ۴۴ سال مقتدرانه نظام را از گزند دشمن در امان نگه دارند.

وی پیروزی و آزادسازی خرمشهر را نمادی از ایثار و فداکاری و نماد مبارزه با کفر برشمرد و تصریح کرد: رزمندگان اسلام و شهدا مسیر حق و قرآن را را با تبعیت از امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری آموخته و در این راه از هیج تلاشی دریغ نکردند.

استاندار گیلان با اشاره به تاثیر گذاری جمهوری اسلامی در جهان بین الملل و منطقه گفت: راهبرد دولت سیزدهم در سیاست خارجه برقراری ارتباط با کشورهای همسایه و حاشیه خزر و همچنین برهم‌ زدن تمامی معادلات دشمن است و اکنون با تکیه بر همین راهبرد توانسته است در جهان بین الملل و منطقه تاثیرگذار باشد.

دکتر عباسی با بیان اینکه دشمن بعد از نا امیدی از جنگ سخت علیه جمهوری اسلامی به جنگ نرم و ترکیبی روی  آورده است، افزود: جنگ ترکیبی و نرم آغاز شده علیه ایران در تاریخ جهان بی سابقه بوده است زیرا هدف نهایی دشمن ناامیدی  است ولی مردم با حضور به موقع خود در صحنه تمامی معادلات استکبار را برهم زدند

فرمانده ناوگان شمال منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه سوم خرداد نماد ایستادگی ملت همیشه سرافراز جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: نیروهای نظامی در دوران دفاع مقدس و با تبعیت از امام راحل(ره) اجازه ندادند که ذره‌ای از این خاک مقدس جدا شود.

امیر دریادار دوم حمیدرضا سعادت با اشاره به اهمیت عملیات بیت المقدس در دوران دفاع مقدس گفت:عملیات بیت المقدس یکی از مهمترین عملیات‌های در تاریخ هشت سال دوران دفاع مقدس بود، زیرا رژیم بعث عراق با اشغال خرمشهر سعی در برهم زدن معادلات جنگ داشت.

وی عملیات ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش را نشان دهنده قدرت ایران در منطقه و جهان بین الملل دانست و بیان کرد: این ناو گروه  با سفر خود به دور دنیا قدرت و استحکام جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.