اظهارات عجیب وزیر خارجه ایران:

ما و دولت سعودی معتقدیم مسابقه سپاهان و الاتحاد در زمان دیگری برگزار شود!

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در اظهاراتی که بیشتر مداخله سیاسی در ورزش است اعلام کرده که دولت‌های ایران و عربستان معتقدند مسابقه سپاهان و الاتحاد باید در زمان دیگری برگزار شود. حسین امیرعبدالهیان در این زمینه گفته است :  اتفاقی که دوشنبه شب برای بازی دو تیم ورزشی سپاهان و الاتحاد اتفاق افتاد، در همان […]

وزیر خارجه جمهوری اسلامی در اظهاراتی که بیشتر مداخله سیاسی در ورزش است اعلام کرده که دولت‌های ایران و عربستان معتقدند مسابقه سپاهان و الاتحاد باید در زمان دیگری برگزار شود.

حسین امیرعبدالهیان در این زمینه گفته است :  اتفاقی که دوشنبه شب برای بازی دو تیم ورزشی سپاهان و الاتحاد اتفاق افتاد، در همان زمان من با وزیر خارجه سعودی در تماس بودیم. روابط ریاض و تهران در مسیر درست خودش پیش می‌رود و ورزش نباید اهرم سیاسی در طرف هیچ کدام شود. وی افزود:  ای اف سی هم باید برمبنای فنی نظر دهند. بین ما  و سعودی این نظر هست در زمان دیگری این بازی تکرار شود.

برگزاری این مسابقه در زمان دیگر بیشتر حرف تیم رقیب را به کرسی می‌‎نشاند که ظاهرا کار آن‌ها درست بوده است و حق داشتند ورزشگاه را با آن همه تماشاگر ترک کنند.آیا بهتر نبود جناب ایشان تاکید می‌کرد که این مسائل ربطی به سیاست ندارد و باید به صورت فوتبالی مورد بررسی قرار گیرد؟ با این فرض تیم حریف هرگاه دوست داشت می‌تواند در ایران مسابقه ندهد و کسی با آن‌ها کاری نداشته باشد.