به بهانه انتخاب آخرین رئیس؛

مجمع نمایندگان گیلان جزء انتخاب رئیس کار مهمی ندارد!؟

بسیاری از ناظران و منتقدین معتقدند که مجمع نمایندگان گیلان تنها یک تشکیلات کاغذی است و نمایندگان آن با یکدیگر در تعامل و ارتباط مناسب نیستند.

هفتمین و آخرین رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس یازدهم انتخاب شد.

ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در نشست امروز مجمع نمایندگان گیلان به عنوان رئیس دوره‌ای این مجمع انتخاب شد.

وی آخرین نماینده گیلان است که به عنوان رئیس مجمع انتخاب می‌شود و دوره وی تا پایان این مجلس ادامه دارد.

تاکنون ۷ نماینده به عنوان رئیس مجمع انتخاب شده‌اند که سید علی آقازاده آخرین نفر بود.

تاریخچه روسای این مجمع در مجلس یازدهم به شرح زیر است:

۱۷ خرداد۹۹ دنیامالی

۱۸ آذر ۹۹ رسول فرخی

۵ خرداد ۱۴۰۰ محمد صفری

۲۰ آذر ۱۴۰۰ گودرزوند چگینی

۵ دی ۱۴۰۱ احمدی سنگری

۲۹ خرداد ۱۴۰۲ دلخوش
۲۸ آذر ۱۴۰۲ ابراهیم نجفی

بسیاری از ناظران و منتقدین معتقدند که مجمع نمایندگان تنها یک تشکیلات کاغذی است و هیچگاه نمایندگان آن با یکدیگر در تعامل و ارتباط مناسب نبوده‌اند.

هرچند جلسات مجمع نمایندگان با مدیران استانی و کشوری در فواصل مختلف برگزار می‌شود، اما هیچ خروجی مناسبی از آن بدست نیامده است.

در دوره ریاست سید علی آقازاده که از همان جلسات با دیگر ادارات نیز خبری نبود و به نظر می‌رسد در فاصله باقیمانده تا انتخابات خود نمایندگان ترجیح می‌دهند به صورت فردی کار کنند تا تبلیغات به نام خودشان ثبت گردد. نگاهی به اخبار در خبرگزاری فارس که نزدیک به دبیرخانه مجمع نمایندگان است نشان می‌دهد در دوره آقازاده هیچ جلسه ‌ای برگزار نشده است. ( اینجا بخوانید) با این اوصاف انگیزه ادامه این مجمع جزء تشریفات کاغذی چه چیزی است!؟

مجمع نمایندگان یک دبیرخانه دارد که از سال ۹۵  مسئولیت آن با مهدی لطیفی کرارودی است که از دیوان محاسبات به آنجا منتقل شده است و خوب است گزارش کاری از خود منتشر نماید که شاید به درد نمایندگان در زمان انتخابات بخورد.