رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان:

مردم با رسانه ها زندگی می کنند

محمد دوستار با اشاره به اینکه رسانه امروزه روز در عصر فرا اطلاعات نقش مهمی در ایجاد ساختار های ذهنی در مخاطب را دارد گفت:مردم با رسانه ها زندگی می کنند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان افزود:با ورود تکنولوژی ،تبادل اطلاعات بین افراد مختلف سریعتر و با حداقل هزینه امکان پذیر خواهد شده است. <span;>وی […]

محمد دوستار با اشاره به اینکه رسانه امروزه روز در عصر فرا اطلاعات نقش مهمی در ایجاد ساختار های ذهنی در مخاطب را دارد گفت:مردم با رسانه ها زندگی می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان افزود:با ورود تکنولوژی ،تبادل اطلاعات بین افراد مختلف سریعتر و با حداقل هزینه امکان پذیر خواهد شده است.

<span;>وی <span;>با بیان اینکه منزلت و کرامت خبرنگار در ایران جایگاه ویژه ای دارد<span;> تصریح کرد:در کشورهای پیشرفته با ابزارهای رسانه ای سبک زندگی به مردم تحمیل می شود.

<span;> دوستار با تاکید بر نقش رسانه <span;>در کاهش و رفع مشکلات جامعه اذعان داشت: نقش اساسی<span;> خبرنگاران با تولید محتوا و آگاهی بخشی به مردم و
<span;>پل ارتباطی میان خدمت گیرندگان و خدمت رسانان هستند وبخش زیادی از مطالبات مردمی از طریق رسانه ها به دولتها منعکس می شود.

<span;>وی با یاد آوری اینکه <span;>دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است<span;> افزود:  هم اکنون در ۱۴ واحد ومرکز دانشگاه آزاد اسلامی گیلان ۳۷ هزار دانشجودر مقاطع کاردانی ، کار شناسی ، کار شناسی ارشد ودکترای تخصصی با ۷۵۰ نفر هیات علمی و ۷۳۰ کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل وفعالیت هستند وعلاوه برآن یک واحد بین الملل در انزلی ، ۵ هزار نفر دانش آموز در قالب مدارس سما وسه مرکز رشد در شهرهای رشت ، انزلی ولاهیجان فعالیت دارند.

<span;>دوستار اولویت <span;>دانشگاه آزاد را پرورش و انتقال دانش برشمارد و<span;> گفت :دانشگاه آزاد اسلامی استان در کنار فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و فناوری ، در فعالیت های فرهنگی به مدت سه سال رتبه اول فرهنگی را کسب کرده است.

<span;>رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: درسال جاری افزون بر هزار نفر مهارت یاد می‌گیرند وجذب صنعت خواهند شد برای تحقق این مهم ۸ دانشکده مهارتی با نگاه زمینه سازی برای اشتغال جوانان راه اندازی شد تا دانشجو در کنار تحصیل خود  مهارت آموزی کسب کند وجذب بازار کار شود.
<span;>وی از راه اندازی اولین مدرسه یادگیری قرآن به زبان انگلیسی خبر داد و  گفت:  به دلیل مقابله با هتاکان به ساحت مقدس و الهی قرآن در راستای آموزش قرآن ، تبیین محتوا و مفاهیم قرآنی به زبان انگلیسی در واحد رشت راه اندازه شده است .