مردم از رئیس جمهور آینده، رعایت حقوق اساسی ملت و حقوق شهروندی ،رفع تحریم ها و گشایش های اقتصادی را می خواهند نه اعانه و یا یارانه

مشکلات موجود کشور ریشه‌ای و ساختاری شده است/پزشکیان ، برای کاهش و رفع مشکلات کشور خیلی خیلی جدی است

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__ایران سرزمین ثروتمندی است و براساس آمارهای علمی و موثق دنیا ،ایران دارای حدود یک درصد جمعیت جهان و دارای حدود ۹ درصد منابع مختلف در تولید ثروت دنیا می باشد.پس به هیچ عنوان ما نمی‌توانیم و نباید به چنین کشوری تبدیل شویم که مردم برای تامین حداقل های یک زندگی […]

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__ایران سرزمین ثروتمندی است و براساس آمارهای علمی و موثق دنیا ،ایران دارای حدود یک درصد جمعیت جهان و دارای حدود ۹ درصد منابع مختلف در تولید ثروت دنیا می باشد.پس به هیچ عنوان ما نمی‌توانیم و نباید به چنین کشوری تبدیل شویم که مردم برای تامین حداقل های یک زندگی شرافتمندانه و معیشتی و دارو و درمان و…در چنین وضعیت ناگواری قرار بگیرند.
با کمال تأسف عیب کار از آنجا نشأت می‌گیرد که نه تنها از فرصت های موجود در عرصه های مختلف ملی و بین‌المللی استفاده ی بهینه و استراتژیک نکرده و نمی کنیم بلکه برخی مدعیان در ایجاد و گسترش فقر ، تورم، گرانی بیکاری و عدم رعایت حقوق اساسی ملت در دوره‌های مختلف به تمام مشکلات چنان افزوده‌اند که در هر انتخابات میزان مشارکت از انتخابات قبل کمتر می گردد.این موضوع از وجود مشکلات و معضلات ساختاری تقریباً در تمام حوزه‌ها آدرس می دهد.

۱___در ابعاد داخلی دارای انشقاق و ضعف های مدیریتی اجرایی و دارای قوانین بسیار زیاد و غیر مفید و حتی برخی  مواقع دست و پا گیر و غیر ضروری هستیم که خود به عامل ضد توسعه تبدیل شده‌اند. این دسته از قوانین چون براساس روند علمی و کارشناسانه در طی دوره های مختلف پس از انقلاب اسلامی تصویب نشده‌اند،خود به معضلی برای مدیریت بهینه در کشور تبدیل گردیده اند. علاوه بر آن نگاه های سلیقه ای،باندی،گروهی و جناحی،رابطه سالاری،خویشاوند سالاری،ویژه خواری و رانت خواری و بازی خطرناک خودی و غیر خودی و…به انحای مختلف، اجرای صحیح و صریح قوانین و مقررات را با موانع و دشواری های پیچیده ای مواجه کرده است. در داستان اعمال برخی تبعیض ها مشاهده می شود  که کار ، امکانات و موقعیت و موفقیت هست، اما برای خودی ها و نزدیکان برخی از ما بهتران ،نه برای تمام ایرانیان.

۲__در ابعاد بین المللی قضایا کمی پیچیده تر است ، ولی در  این بعد نیز فرصت سوزی های فراوانی شده و می شود. با توجه به وجود اساسنامه استراتژیک «عزت،حکمت و مصلحت» که می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات در ارتباطات بین المللی باشد،با کمال تأسف در این ارتباط نیز با برخی کج سلیقگی ها و اعمال سیاست‌های غیر استاندارد و تندروانه و مخالف منافع ملی و حتی مخالف سیاست های کلی نظام مواجهیم که در برخی مواقع بهانه به دست دشمنان قسم خورده ی این سرزمین داده و می دهد که ماحصل آن  اجماع بین المللی و تصویب قطعنامه های پی در پی و فلج کننده و ضد انسانی و بهانه ای می شود برای زورگویان بین المللی برای تحت فشار گذاشتن کشور و ملت و فلج کردن اقتصاد و تحت فشار قرار گرفتن زندگی معیشتی مردم که تقریباً بخش اعظم آن توسط دولت های نهم و دهم و در زمان ، مدیریت و أعمال نفوذ آقای سعید جلیلی در شورای عالی امنیت ملی بر کشور و ایرانیان تحمیل شده است!؟!
با کمال تأسف در این شرایط خیلی دشوار برخی هنوز در تأیید نهایی و اجرای لوایح پولشویی و fatf ،وقت کشی می کنند و حداقل های روابط مالی بین المللی را با برخورد های سیاسی جناحی به تأخیر انداخته به فراموشی سپرده‌اند و بسیاری از مشکلات اقتصادی را برای کشور و مردم ایجاد کرده اند.

صاحب نظران باور دارند با وجود این همه معضلات و بعد از گذشت این همه مشکلات و در پیش بودن مشکلات متنوع تر ،صدالبته با حفظ استقلال و عزتمندی می توان با تکیه بر اصول اساسی سیاست خارجی یعنی عزت،حکمت و مصلحت در اتمسفر جدیدی که در روابط بین‌الملل در حال شکل گیری است،از این فرصت های مغتنم  استفاده اساسی و منطقی صورت گیرد.
باید از اندک فرصت های بوجود آمده و باقیمانده و ابتکارات و خلاقیت های دیپلماتیک بخوبی بهره برداری کرد.اگر مدیریت اجرایی کشور با تدبیر و سیاست ورزی و با تکیه اصول استراتژیک و تامین منافع ملی کشور، بخوبی عمل کند،تحریم های ظالمانه و کمرشکن،جای خود را به فرصت ها و گشایش های اقتصادی،تجاری و حتی سیاسی گسترده با دنیا خواهد داد و این گشایش و ارتباطات عزتمندانه قطعاً مورد استقبال مردم نیز واقع خواهد شد.
وقتی که مدیران کشور بتوانند تحریم ها ازبین ببرند و چون گشایش های اقتصادی و تولید ثروت و اشتغال با گشایش های اقتصادی و تجاری پدید خواهد آمد،مردم دیگر نیازی به اعانه و یا یارانه و سایر کمک های نقدی و جنسی نخواهند داشت.
پس باید تلاش مضاعف صورت گیرد تا تحریم های ظالمانه دست از سر اقتصاد و مردم کشور ما بردارد،این تاکتیک و استراتژی یعنی برداشته شدن تحریم ها در حال حاضر از نان شب هم واجب‌تر است.

استراتژی دکتر پزشکیان ، رفع تحریم ها و گشایش های اقتصادی ، اجتماعی ،فرهنگی و سیاسی است

تمام دغدغه های دکتر مسعود پزشکیان ، رفع مشکلات چند لایه در حوزه‌های مختلف در کشور است که زندگی را برای ایرانیان بدین صورت مشکل کرده است.
تمی تواند فضای تحریم های مختلف بیر برد و صحبت از توسعه و پیشرفت و تأمین زندگی شرافتمندانه برای مردم کرد.آنانی تحریم را برای ملت به یادگار گذاشتند ، همین الان هم مدعی هستند که مردم دارای زندگی عادی و بدون دغدغه هستند!!! آیا واقعاً چنین است ؟!
در دکترین مدیریتی دکتر پزشکیان ، آنچه اهمیت دارد این است که ایران و ایرانی می تواند زندگی داشته باشد که در منطقه ی خاورمیانه به لحاظ استاندارد های بین المللی ، طراز اول و بی بدیل باشد .
اما برخی از مدعیان مهرورزی و ذوب در مردم در دوره‌های مدیریتی خود چنان وضعیتی برای ملک و ملت رقم زده‌اند که ، رهایی از آن بسیار مشکل شده است و گواه این ادعا زندگی بسیار سخت ایرانیان بویژه در سالهای اخیر می باشد که آقای سعید جلیلی ، یکی از آن تیم ایجاد کننده ی‌این حجم عظیم از مشکلات می باشد که هم اکنون سودای ریاست جمهوری را با کمک از ما بهتران و…در سر دارد.!!!؟؟