دکتر دلخوش ،نماینده ی صومعه‌سرا در مجلس یازدهم:

مشکلات ناترازی در تولید و مصرف برق عبارتند از ،عدم استفاده از انرژی‌های نو و تجدید پذیر ، مشکلات فقدان تاسیسات زیر ساختی و عدم فرهنگ سازی می باشد/ قدردانی دکتر دلخوش از عملکرد شرکت برق منطقه‌ای گیلان

مهندس داراب زاده ،مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان: پست شهرک صنعتی صومعه سرا در تولید و اشتغال نقش مهمی دارد

 

 


اختصاصی _ طی مراسم بازدید از مراحل ساخت پست برق شهرک صنعتی صومعه سرا که با حضور جمعی از فعالان رسانه های گروهی استان گیلان ،دکتر دلخوش ،نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ،مهندس داراب زاده ،مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان صورت گرفت ،مهندس داراب زاده ،در ارتباط با نقش این پست برق در افزایش تولید و اشتغال در شهرک صنعتی صومعه سرا و ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین ( ع) اظهار داشت:

از جناب آقای دکتر دلخوش ،نماینده ی محترم مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس بخاطر تمام حمایت هایشان از صنعت برق و همچنین از تمام اصحاب رسانه که همیشه یاور و کمک حال صنعت برق بوده‌اند ،سپاسگزارم.
بهمن داراب زاده افزود:
با توجه به اینکه شهرک های صنعتی، نقش مهمی در تولید ،اشتغال و رشد و توسعه دارند ،احداث این پست برای شرکت برق منطقه‌ای گیلان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی تاکید کرد:
هدف از اجرای این پروژه ،افزایش ۲ برابری ظرفیت توان الکتریکی پست می باشد.در واقع با استقرار ۲ دستگاه ترانسفورماتور ۳۰ مگاولت آمپر در پست،ظرفیت آن به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.
مهندس داراب زاده در خصوص مراحل اجرایی پروژه گفت:
خوشبختانه این پست با سرعت خوبی در حال اجرا بوده و فونداسیون اتاق فرمان پست به اتمام رسیده و هم اکنون عملیات ساخت اسکلت اتاق فرمان در حال انجام می باشد ،اگرچه بخش اعظم آن احداث شده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان افزود:
همزمان با اجرای احداث اسکلت اتاق فرمان این پست ،فونداسیون محل استقرار ترانس تجهیزات آن در حال انجام بوده و از پیشرفت خوبی برخوردار است.
شایان گفتن است که پیش بینی می شود این پروژه با اعتباری در حدود ۱۰۹۰ میلیارد ریال ،قبل از پیک بار سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

قدردانی دکتر دلخوش از عملکرد شرکت برق منطقه ای گیلان

در ادامه ی مراسم دکتر دلخوش ،ضمن قدردانی از عملکرد شرکت برق منطقه ای گیلان و با اشاره به بحث ناترازی در تولید و مصرف انرژی برق در کشور و استان گیلان اظهار داشت:
ما در این ارتباط چند بحث مهم داریم که بایستی به خوبی به آن بپردازیم که با کمال تأسف دولت و حتی مجلس تاکنون به آنها خوب توجه نکرده است.
وی افزود:
در استفاده از انرژی‌های نو و تجدید پذیر هم مجالس گذشته و حال با روند قانونگذاری و نظارت و هم دولت در اجرای مصوبات ،مباحث را تاکنون خیلی جدی نگرفته اند که ضرورت دارد که بحث تولید برق از انرژی های نو از جمله باد،خورشید و…جدی تر گرفته شود.

به گفته ی دکتر دلخوش ،با کمال تأسف و بنا به هزاران دلیل تاکنون بخش خصوصی توانمند و با انگیزه وارد بحث تولید برق از انرژی های نو و تجدید پذیر نشده است که این هم یک نقص بزرگ هم برای دولت و هم برای بخش خصوصی می باشد.
دکتر دلخوش ،نماینده صومعه سرا در مجلس در ادامه با اشاره به وجود ضعف در مدیریت ها و عدم فرهنگ سازی در مصرف بهینه ی انرژی برق گفت:
با کمال تأسف در سطح کشور هم در مقوله ی فرهنگ مدیریت و هم بستر سازی فرهنگی در چگونگی مصرف بهینه ی انرژی برق مشکل اساسی وجود دارد که ضرورت دارد تا برای نهادینه شدن فرهنگ درست مصرف انرژی برق ،هم مدیران دستگاه‌های اجرایی و هم مردم خیلی بیشتر از حال تلاش کنند.