سخنی با جناب آقای دکتر پزشکیان ، رئیس جمهور محترم و منتخب ؛

منتظر المقام ها را فراموش کنید و از نیروهای پاکدست ،متخصص ، با عزت نفس و جوانتر استفاده کنید

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__قبل از انعقاد کلام ،لازم میدانم از تمام مدیران فرهیخته ، پاکدست و متخصص سالهای دور و نزدیک این سرزمین که تلاش های زیادی برای احقاق و رعایت حقوق مردم انجام داده‌اند ، صمیمانه قدردانی نمایم و از این دسته از مدیران با لیاقت سنوات گذشته تمنا نمایم تا در اتاق […]

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__قبل از انعقاد کلام ،لازم میدانم از تمام مدیران فرهیخته ، پاکدست و متخصص سالهای دور و نزدیک این سرزمین که تلاش های زیادی برای احقاق و رعایت حقوق مردم انجام داده‌اند ، صمیمانه قدردانی نمایم و از این دسته از مدیران با لیاقت سنوات گذشته تمنا نمایم تا در اتاق های فکر در حوزه‌های مختلف ،مدیران و نیروهای جوانتر را دولت چهاردهم یاریگر باشند.

و اما حکایت منتظر المقام ها

به نظر می رسد ،عده ای که به پست و مقام های بادآورده ی دولتی در اشل خرد و متوسط و کلانش با طمع و حرص و فرصت طلبی ویژه چشم دوخته‌اند و برای رسیدن به آن از هیچ اقدام ناپسندی دریغ ندارند و آنانی که تا قبل از برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ی ریاست جمهوری در فاصله ی امن بین مسعود پزشکیان و سعید جلیلی بودند و کمی به سعید جلیلی نگاه می کردند و بله می گفتند و کمی هم به مسعود پزشکیان لبخند می زدند تا در فردای پیروزی و دولت جدید ،نامی، نانی و مقامی برای خود آماده سازند! و همچنین برای مردم نیز طوری رفتار ( بازی) می کردند که ما هستیم!!

می توان ادعا کرد ، به غیر از فعالان ستادهای انتخاباتی در حوزه‌های مختلف، که خود را عملاً اثبات کرده اند و اسناد و مدارک حمایت های همه جانبه ی شان از نامزد پیروز انتخابات عیان و قابل دسترس است ، همانند حمایت بی‌دریغ اکثریت شرکت کنندگان در انتخابات اخیر ، کسی نمی‌تواند برای خود حق ویژه تقاضا نماید.
در ضمن به جرأت می توان گفت ، هیچ کدام از فعالان ستادهای انتخاباتی دکتر پزشکیان در گیلان، کوچکترین چشم داشتی به مناصب و مقام های دولتی پس از پیروزی نامزد مورد حمایت شان ندارند، ولی در همین ستادهای جناب آقای دکتر پزشکیان ، صد البته کسانی بوده و هستند که به علت سوابق درخشان و عزت نفس و توان مدیریتی و جوانی در سنوات گذشته ، ثابت کرده‌اند که اگر به مسند و موقعیت مدیریتی دولتی در دولت چهاردهم بنشینند نه تنها مشکلی بوجود نمی آورند ، بلکه از توانمندی و پاکدستی و عزت نفس و جوانی شان برای اعتلای برنامه ها و قول های ریاست محترم جمهور آبرو خواهند گذاشت.
آنچه که مهم است و ضرورت دارد تا جناب آقای دکتر پزشکیان و مشاوران امین ایشان در انتصاب مدیران پاکدست ، توانمند ، جوان و با تدبیر ، کمی وسواس بخرج دهند و در عین حال زمان را نیز بخوبی مدیریت کنند تا به برندی در تاریخ تشکیل دولت ها در چهار دهه ی اخیر تبدیل شود.
و اما آن عده‌ ی منتظر المقام ،این عده ی فدایی پست و مقام تقریباً در همه‌ی دولت ها هستند که از فردای پیروزی دکتر پزشکیان در پشت برخی درب ها در حال شب و روز زنده داری و بیقراری اند، بطوری که به هر کسی که به نوعی با ستادهای انتخاباتی دکتر پزشکیان مرتبط بودند، متوسل می‌شوند تا از خوان دولت چهاردهم سهمی نصیب شان شود.
برای رسیدن به اهداف خود ، خود را به انواع و اقسام صفات می آرایند تا به نام، نان و مقامی برسند!؟.
جالب اینجاست اگر این نمایش ها را در ملأ عام اجرا کنند ، حداقل مردم از اجرای آنان کمی لذت خواهند برد و خواهد خندید!!!

ضرورت جدی هوشیاری دکتر پزشکیان و مشاوران امین وی

ضرورت دارد و شایسته است که جناب آقای دکتر پزشکیان و مشاوران امین و کاربلد وی همه ی این دسته از غلامان پست ، مقام و منصب را که کوله باری از مشکلات شخصی را بر دوش دارند تا بلکه با تصاحب یک پست مدیریتی در قوه ی مجریه ، آن مشکلات شخصی خود را کاهش داده و آن مشکلات را بر دوش دولت چهاردهم و ملت منتقل کنند! را کنار بزنند و از نیروهای صرفاً پاکدشت ، امتحان پس داده،متخصص و با عزت نفس و همچنین جوان ، بدون کوله بار اضافی دعوت به کار کنند و به آنانی که حتی در محیط هایی که قبلاً کار می کردند و باعث نارضایتی همکاران خود در دولت های همسو شده‌اند ، فرصت دوباره ی تکرار گذشته ی تلخ داده نشود.

جناب آقای دکتر پزشکیان عزیز ، رئیس جمهور محترم و منتخب

بنده یک روزنامه نگار هستم و به غیر از آسایش ، رفاه ، عزت و تأمین زندگی شرافتمندانه برای یکان یکان ایرانیان در داخل و خارج کشور و همچنین افتخارمند به همزیستی مسالمت آمیز در عرصه ی بین المللی هستم و برای پیروزی عقلانیت و عزت بین المللی و زندگی شرافتمندانه در انتخابات دوره ی چهاردهم با افتخار و کوچکترین چشمداشتی از نامزدی جنابعالی حمایت کرده و تمام رسانه‌های تحت مدیریت حقیر در گیلان با افتخار در خدمت ستاد مرکزی تان در گیلان و اهداف و برنامه های تان بود ، از جناب تان و حلقه مشاوران امین تان تمنا دارم ، خدای ناکرده کسانی دعوت به مدیریت خرد و کلان و متوسط دستگاههای اجرایی نشوند که طی تمام سالهای گذشته و اخیر در گیلان ، زنده کننده ی خاطرات ناخوش و بد باشند!.

لطفاً کسانی را به موقعیت های مختلف اجرایی بگمارید که قاطبه ی مردم و حتی همکاران شان در دستگاههای مختلف اجرایی احساس اطمینان خاطر به دولت تان نمایند.
کسانی که در عزت نفس ، پاکدستی ، تخصص و توانمندی و شادابی و جوانی سرآمد باشند همانند جناب آقای عبدالرضا ابراهیمی و….

آرزومند سلامتی و موفقیت بیش از پیش برای جنابعالی و دولت چهاردهم هستم.

ایام عزت مستدام