منطقه آزاد انزلی و استان چلیابینسک روسیه بر راه‌اندازی کارخانه خودروهای سنگین توافق کردند

سازمان منطقه آزاد انزلی و هیات اقتصادی اعزامی از استان چلیابینسک روسیه بر پیگیری فعالسازی کریدور شمال_جنوب و ایران- قزاقزستان از مسیر انزلی و چلیابینسک ، راه اندازی کارخانه خودروهای سنگین و ماشین آلات خودروسازی اورال و برگزاری نمایشگاه تخصصی در این منطقه توافق کردند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه […]

سازمان منطقه آزاد انزلی و هیات اقتصادی اعزامی از استان چلیابینسک روسیه بر پیگیری فعالسازی کریدور شمال_جنوب و ایران- قزاقزستان از مسیر انزلی و چلیابینسک ، راه اندازی کارخانه خودروهای سنگین و ماشین آلات خودروسازی اورال و برگزاری نمایشگاه تخصصی در این منطقه توافق کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، اکبر نیازی سرپرست این سازمان در این دیدار با تاکید بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه آزاد انزلی و لزوم گسترش ارتباطات اقتصادی و گردشگری بین ۲ کشور، گفت: منطقه آزاد انزلی با توجه به موقعیت جغرافیایی از جمله نزدیکی به پایتخت ایران و وجود ۲ بندر مهم شمال کشور(انزلی و کاسپین) از مناطق مهم اقتصادی و سرمایه گذاری ایران بشمار می رود و آمادگی دارد در بخشهای مختلف صنعت، خدمات بندری و لجستیکی توافقنامه و تفاهم نامه امضا کند.

نیازی تصریح کرد این منطقه برای توسعه روابط با روسیه تشکیل شده و روابط خوبی با استانهای مختلف روسیه مانند آستراخان، مسکو و تاتارستان و سایر استانهای این کشور دارد و در شرایط فعلی روسیه، ما بدنبال آن هستیم در کنار این کشور برای انتقال کالاهای آن به کشورهای حاشیه خلیج فارس و جنوب شرقی آسیا کمک کنیم.

اکبر نیازی افزود: این سازمان همچنین برای سرمایه گذاری در ساخت و تولید کارخانه ماشین آلات سنگین آماده است و طی ماه های اخیر مذاکراتی با شرکت‌های ایرانی تولید کننده خودرو سنگین داشت ومی تواند در زمینه تولید محصول مشترک با منطقه اورال روسیه همکاری داشته باشد. ایران شرکت های بزرگی دارد که می توانند مشتریان خوبی برای محصولات و ماشین آلات سنگین و عمرانی آن استان باشند.

وی یاد آوری کرد: منطقه آزاد انزلی به لحاظ موقعیت و جایگاه خاص آن توانسته با استقرار ادارات استاندارد و گمرک بروکرارسی اداری را کاهش دهد.

وی از اعزام نمایندگانی از سازمان منطقه آزاد انزلی برای بازدید از زیرساختها و کارخانجات استان چلیابینسک در آینده ای نزدیک نیز خبرداد و گفت: استان چلیابینسک از نظر جایگاه استراتژیک در مکان خوبی قرار دارد و منطقه آزاد انزلی و بندرکاسپین( به طور خاص) می توانند با ارتباط شمال و جنوب کشور ایران دسترسی تجار روسی را به آبهای آزاد خلیج فارس فراهم کنند.