آقایان لطفاً ایست؛

می‌خواهید با “حسینی” چه کار کنید؟!

چند جلسه‌یی است که شورای اسلامی شهر رشت کارش را با تنش دنبال می‌کند که اوج آن در نشست صبح امروز شنبه ۲۱ امرداد ماه ۱۴۰۲ بوده است.

 

به گزارش “هاتف‌خبر” از آنچه خبرنگار ما عنوان کرده بیشتر دقایق این نشست به حمله به نادر حسینی گذشت.

خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر رشت باید گفت که دو سال از عمر و فعالیت شورایی شما با درگیری بین شورا و شهردار پیشین رشت سپری شد و شهر اسیر دست دست‌اندازهای این درگیری، گریست.

شهروندان رشت خیلی تحمل کردند تا این اختلافات فراگیر به پایان برسد و خیلی بزرگواری کردند که در این تنشهای سخت و فراگیر، خم به ابرو نیاورند و شهرشان را در لابه‌لای این درگیریها رنجور یافتند، لطفاً کاری نکنید که دو سال دیگر شورای ششم به درگیری بین خود اعضا سپری شود.

اندکی به خودتان بیایید و کلاهتان را قاضی کنید که اگر شما جای شهروندان این شهر بودید که هر لحظه شهرشان را با دیگر کلانشهرهای کشور مقایسه می‌کنند چه حالی به آنها دست می‌دهد؟

سالیان سال است یک پروژه‌ی بزرگ و قابل اعتنا در رشت به اجرا در نیامده است و حالا هم دارید به جای آنکه برای شهر به گونه‌یی سیاستگذاری کنید که رشت به توسعه، عمران و آبادانی برسد به پر و پای هم می‌پیچید.

اعضای شورای اسلامی شهر رشت باید بدانند که پنج انگشت یک دست با هم یکسان نیستند اما جمع می‌شوند و با هم یک کار را انجام می‌دهند.

نیاز نیست برای سیاستگذاری شهری همه‌ی اعضای شورای شهر به یک گونه و به یک شکل باشند و یک چیز را بگویند و یا به یک چیز بیندیشند بلکه کافی است با هم مدارا کنند.

افرادی که در این جمع به فکر شهروندان رشت باشند و به توسعه‌ی شهر می‌اندیشند اگر واقعاً در گفتار و عمل این تفکر را نشان دهند یقین بدانند که شهروندان هم سخنان آنها را می‌پذیرند.

بایکوت کردن یک نفر و حمله‌ی همه‌جانبه به او به فرض اینکه موضعی هم داشته که با موضع دیگران همخوانی نداشته است، جز اینکه سبب شود در فرصت کمتر از دو سال باقی مانده، راه را اشتباه برویم و دوباره شهرمان را دچار چالشی ناخواسته نماییم، چیزی دیگر نیست.

نقش ریاست شورای اسلامی شهر رشت در پایان دادن به این نزاع بی‌حاصل، نقشی مهم و کلیدی است.

حال که شورای شهر، شهردار رشت را همراه و همگام خود می‌داند، پیش از اینکه دیر شود و اختلاف نظری پیدا شود با همبستگی و همکاری تلاش کنید پروژه‌های بزرگ و ماندگار در رشت رقم بخورد.

به یاد بیاورید که از شورای سوم به بعد رشت هیچ پروژه‌ی بزرگ دیگر را به خود ندیده است.

شورای سوم شهر رشت با اجرای چندین تقاطع غیرهمسطح آزادگان، گاز، رازی، یخسازی و چندین و چند پروژه بزرگ دیگر نامش را در رشت جاودانه کرد، هر چند در وقت اضافه اسیر حاشیه‌ها شد.

شما هم اگر می‌خواهید در پایان فعالیت چهار ساله‌تان نام اعضای شورای اسلامی ششمین دوره را ماندگار کنید، به جای دامن زدن به اختلافات کوچک و بیهوده، به فکر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای توسعه‌ی شهر رشت باشید.

از ما گفتن بود…