ناخرسندی و اعتراض شدید خود را اعلام می‌کنیم

نامه فراکسیون کارگری به شورای نگهبان برای رد مصوبه افزایش سن بازنشستگی

اعضای فراکسیون کارگری مجلس از شورای نگهبان، خواستند مصوبه اخیر مجلس درباره سن و سابقه بازنشستگی را رد کند. جمعی از اعضای فراکسیون کارگری مجلس یازدهم در نامه‌ای به شورای نگهبان، خواستار رد و بازگرداندن مصوبه اخیر مجلس درباره سن و سابقه بازنشستگی شدند. در این نامه آمده است: «متاسفانه تصویب افزایش سن و سابقه […]

اعضای فراکسیون کارگری مجلس از شورای نگهبان، خواستند مصوبه اخیر مجلس درباره سن و سابقه بازنشستگی را رد کند.

جمعی از اعضای فراکسیون کارگری مجلس یازدهم در نامه‌ای به شورای نگهبان، خواستار رد و بازگرداندن مصوبه اخیر مجلس درباره سن و سابقه بازنشستگی شدند.

در این نامه آمده است:

«متاسفانه تصویب افزایش سن و سابقه بازنشستگی که بدون توجه به دلایل منطقی، قانونی و توصیه‌های مکرر هیات رئیسه و اعضای فراکسیون کارگری و بدون رعایت حداکثری حقوق مکتسبه کارگران و اصلاح عادلانه حقوق بیمه ذیل برنامه هفتم توسعه انجام شده است، در صورت تایید شورای نگهبان ضربه غیرقابل جبرانی را به جامعه کارگری کشور تحمیل خواهد کرد.»

در ادامه این متن آمده است: «هم‌اکنون فراکسیون کارگری… در ادامه اعتراضات قبلی ضمن تذکر پیامدها و بازخورد منفی آن، مجدداً ناخرسندی و اعتراض شدید خود را نسبت به این تصمیم اعلام و در پایان از اعضای شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران استدعا دارد با رد این مصوبه، شرایط برررسی و اصلاح مجدد این موضوع را ایجاد کند.»

گفتنی است این نامه با رونوشت به هیات تطبیق قوانین و کمیسیون‌های تخصصی مجلس توسط اعضای فراکسیون کارگری از جمله «علی بابایی کارنامی، محمدحسن آصفری، فرهاد بشیری، صدیف بدری، رحمت الله نوروزی، علی جدی و. .» امضا شده است.