نشست مشترک دستگاه های متولی در موضوع رودخانه های رشت با حضور سرمایه گذار چینی

  رشت_سرتوک_رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت : با حضور دستگاه های متولی در موضوع رودخانه ها و سرمایه گذاری از کشور چین ، مشکل آلودگی رودخانه های رشت بررسی شود. به گزارش سرتوک به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در نشست با سرمایه […]

 

رشت_سرتوک_رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت : با حضور دستگاه های متولی در موضوع رودخانه ها و سرمایه گذاری از کشور چین ، مشکل آلودگی رودخانه های رشت بررسی شود.

به گزارش سرتوک به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در نشست با سرمایه گذار چینی فعال در حوزه تصفیه فاضلاب که در ساختمان شهرداری رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه مشکل آلودگی رودخانه ها ناشی از انتقال فاضلاب خانگی و صنعتی و بیمارستانی و شیرابه دفنگاه سراوان می باشد اظهار کرد: متاسفانه وضعیت رشت در این باره بحرانی است و طی سالیان گذشته بارها در این باره صحبت ها و نشست های فراوانی انجام شد اما در نهایت گامی اساسی در این مورد برداشته نشد.

وی با بیان اینکه عزم شورا و شهرداری رشت به منظور رفع بحران آلودگی رودخانه ها و زباله های رشت جدی است افزود: این دو موضوع مشکلات زیست محیطی فراوانی برای مردم رقم زده و پیشنهاد می کنم در ابتدا از محل دفنگاه زباله سراوان که شیرابه های آن به داخل رودخانه ها سرازیر می شود و سهم عمده ای در آلودگی رودخانه های رشت دارد ، بازدیدی از سوی تیم حاضر صورت گیرد و سرمایه گذار با اطلاع از وضعیت موجود طرح پیشنهادی اش را ارائه کند.

کارگرنیا با اشاره به اینکه چندین سازمان در موضوع رودخانه های رشت متولی هستند تصریح کرد:
در ابتدا باید نشست مشترکی با حضور دستگاه های متولی از جمله ابفا و اب منطقه ای و محیط زیست و شهرداری با محوریت استانداری در موضوع رودخانه های رشت با حضور سرمایه گذار چینی برگزار شود و رفع این مشکل از تمامی ابعاد بررسی و ان شاا بهترین نتیجه محقق شود.