نگاهی آماری به ملوان در فصلی که گذشت | اینفوگرافی

ملوان در لیگ بیست و دوم خلیج فارس فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. بعد از شش هفته عدم پیروزی، آن ها روند صعودی به خود گرفتند و  با پیروزی مقابل نفت آبادان و فولاد خوزستان از انتهای جدول خارج شدند. بعد از پیروزی‌ مقابل نساجی در هفته هجدهم شاگردان مازیار زارع در […]

ملوان در لیگ بیست و دوم خلیج فارس فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. بعد از شش هفته عدم پیروزی، آن ها روند صعودی به خود گرفتند و  با پیروزی مقابل نفت آبادان و فولاد خوزستان از انتهای جدول خارج شدند. بعد از پیروزی‌ مقابل نساجی در هفته هجدهم شاگردان مازیار زارع در دوازده هفته پایانی در کسب پیروزی باز ماندند. با این حال تساوی ملوان مقابل سپاهان در خارج از خانه معادلات قهرمانی لیگ برتر را تغییر داد و نام ملوان را دوباره سر زبان‌ها انداخت.

از آن‌جا که ملوان بعد از چندین فصل در لیگ برتر حاضر شده بود، کسب رتبه دوازدهمی چندان بد به نظر ‌نمی‌رسد. مخصوصا اینکه مشکلات مالی در طول فصل به این تیم اضافه شد. هرچند ملوان در طول فصل چند شکست سنگین را پشت سر گذاشت و باخت ۵ بر۱ مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته آخر فصل را با وضعیت نه چندان مناسبی به ضرر این تیم به پایان رساند و مازیار زارع سرمربی تیم هم اعلام خداحافظی کرد.

در زیر نگاهی آماری داشتیم به وضعیت ملوان در طول فصلی که گذشت که در قالب یک اینفوگرافی آماده شده است.

کل فصل 

۵ برد ۱۲ مساوی ۱۳ باخت۲۷ امتیاز ۲۱ زده ۴۰ خورده ( دوازدهم)

بازی های داخل خانه (میزبان)

۵ برد ۵ مساوی ۵ باخت ۲۰ امتیاز  ۱۴ زده ۱۷ خورده (دهم)

 

بازی های خارج از خانه (مهمان)

هفت مساوی ۸ باخت ۷ امتیاز ۷ زده ۲۳ خورده (سیزدهم)

 

نیم فصل اول 

۳ برد ۶ مساوی ۶ باخت ۱۵ امتیاز ۱۱ زده ۱۴ خورده (سیزدهم)

نیم فصل دوم 

۲ برد ۶ مساوی ۷ باخت ۱۲ امتیاز ۱۰ زده ۲۶ خورده (سیزدهم)

 

برترین گلزنان

سجاد بازگیر ۷ گل

سهیل فداکار ۵ گل

مهدی مومنی ۴ گل

 

بهترین نتیجه: 

ملوان ۳ فولاد خوزستان ۱(

بدترین نتیجه

نفت مسجد سلیمان ۵ ملوان ۱