نیازی در نشست کتابخوان در منطقه آزاد انزلی:

هر گونه هزینه کرد در حوزه مطالعه و کتاب، یک سرمایه گذاری بلند مدت است

  همزمان با ۲۴ ابان ماه، روز ملی کتاب، کتابخوان و کتاب دار، مدیریت فرهنگی اجتماعی و گردشگری این سازمان؛ کارگاه آموزشی کتابخوانی با موضوع “اهمیت مطالعه ” همراه با نشست کتابخوان (قصه گویی) را از سری نشست های هفتگی کتابخوان این مدیریت برگزار نمود. به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان […]

 
همزمان با ۲۴ ابان ماه، روز ملی کتاب، کتابخوان و کتاب دار، مدیریت فرهنگی اجتماعی و گردشگری این سازمان؛ کارگاه آموزشی کتابخوانی با موضوع “اهمیت مطالعه ” همراه با نشست کتابخوان (قصه گویی) را از سری نشست های هفتگی کتابخوان این مدیریت برگزار نمود.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ اکبر نیازی عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست، سرانه مطالعه و ارجاع جامعه به کتاب را یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی عنوان کرد و با اشاره به تأکیدات دین اسلام، سیره ائمه اطهار و این واقعیت که اصلی ترین معجزه پیام اکرم(ص) کتاب آسمانی قرآن مجید است، اظهار داشت: گسترش فعالیت های مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی در محدوده منطقه و تجهیز هر چه بیشتر امکانات این حوزه جهت ارتقای سطح خدمات فرهنگی ارائه شده به دانش آموزان این محدوده از مهترین اولویت های در دست اقدام این سازمان بوده، چراکه هر گونه هزینه کرد در حوزه مطالعه و کتاب، یک سرمایه گذاری بلند مدت است. براین اساس رویداد مزبور با توجه به اهمیت و فواید موضوع کتاب و کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ مطالعه و کسب تجربه و لذت بردن از خواندن کتاب برای این گروه سنی، سازمان منطقه آزاد انزلی با همکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی، به میزبانی کتابخانه ولایت و سیار منطقه آزاد انزلی و همراهی تعدادی از دانش آموزان مدارس محدوده منطقه، برپا شد.

بنابراین گزارش خانم مهدیه ایرانشاهی کارشناس ارشد علوم کتابداری و رابط فرهنگی شهرستان بندر انزلی در این کارگاه تخصصی، مولفه ها و روش های مطالعه موثر برای دانش آموزان را تشریح نمود و در ادامه چندین کتاب در زمینه های مختلف متناسب با رده سنی شرکت کنندگان در این نشست معرفی کرد. در انتهای این نشست جوایزی به رسم یادبود از طرف مدیریت فرهنگی سازمان به دانش آموزان حاضر اهدا گردید.