خرید شرکت وزارت جهاد کشاورزی از هند؛

واردات ۲۶ هزار تن برنج با پهلو گیری یک کشتی در بندر امام | انتقاد کوچکی نژاد از مخبر

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری یک فروند کشتی اقیانوس ‌پیما حامل بیش از ۲۶ هزار تن برنج در بندرامام خمینی (ره) خبر داد. ایسنا نوشت:  امید جهان نژادیان اظهار کرد: پس از پیگیری‌های فراوان انجام‌شده موفق شدیم در سال ۱۴۰۲، نخستین محموله برنج را از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کنیم. […]

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری یک فروند کشتی اقیانوس ‌پیما حامل بیش از ۲۶ هزار تن برنج در بندرامام خمینی (ره) خبر داد.

ایسنا نوشت:  امید جهان نژادیان اظهار کرد: پس از پیگیری‌های فراوان انجام‌شده موفق شدیم در سال ۱۴۰۲، نخستین محموله برنج را از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کنیم.

وی با بیان اینکه امسال تا پیش از این فقط گندم به عنوان کالای اساسی وارد شده بود، افزود: یک فروند کشتی اقیانوس‌ پیما حامل بیش از ۲۶ هزار تن برنج در اسکله ۲۳ بندرگاه پهلوگیری کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این محموله توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی از کشور هند خریداری شده است.

جهان نژادیان با اشاره به ذخایر استراتژیک بندر امام در بحث کالای اساسی عنوان کرد: درحال‌حاضر ۱۷ هزار تن روغن و ۳۵۶ هزار تن گندم در انبارهای این بندر به عنواون ذخایر استراتژیک وجود دارد.

وی ادامه داد: واردات غلات مورد نیاز کشور با هدف تامین پایدار کالای اساسی و در راستای بالا بردن ضریب امنیت غذایی انجام می‌شود و خوشبختانه روند واردات به خوبی در حال انجام است.

انتقاد کوچکی‌نژاد از مجوز واردات برنج
نماینده رشت در مجلس از واردات برنج انتقاد کرد و گفت: چرا مجوز واردات برنج آن هم در فصل برداشت برنج داده شده است؟

جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری گفت: واردکنندکان برنج در نامه‌ای به مخبر معاون اول برنج درخواست کردند که به دلیل ایام محرم و صفر و افزایش تقاضا برای برنج، مجوز واردات برنج داده شود که با آن موافقت شد.

وی ادامه داد: صدور مجوز آن هم در فصل برداشت برنج در شمال کشور چه دلیلی دارد؟ لازم است مجلس جلسه‌ای در این باره برگزار کند چون هزاران کشاورز شمال کشور نگران هستند.