استاندار گیلان تأکید کرد:

پل‌های عابر پیاده فرسوده بازسازی شوند | سرعت‌کاه استاندارد نصب کنید

اسدالله عباسی در نشست با پلیس راه و پلیس راهور استان با تقدیر از تلاش همه پرسنل پلیس و سایر نیروهایی که جان خود را برای حفظ سلامت مردم به خطر می‌اندازند، افزود: شما با تلاشی خستگی ناپذیر و از خود گذشتگی که برای حفظ جان مردم و جلوگیری از حوادث و تصادفات جاده‌ای انجام […]

اسدالله عباسی در نشست با پلیس راه و پلیس راهور استان با تقدیر از تلاش همه پرسنل پلیس و سایر نیروهایی که جان خود را برای حفظ سلامت مردم به خطر می‌اندازند، افزود: شما با تلاشی خستگی ناپذیر و از خود گذشتگی که برای حفظ جان مردم و جلوگیری از حوادث و تصادفات جاده‌ای انجام می‌دهید خدمتی ارزشمند به مردم می‌کنید که بسیار ستودنی است.

استاندار گیلان با بیان اینکه پلیس راهور و راه همواره هوشیار و آماده به خدمت است و در برقراری نظم و امنیت اجتماعی در شهرها و جاده‌ای نقش محوری دارد، اظهار کرد: هماهنگی و همپوشانی دستگاه‌ها در کاهش خطرات جاده‌ای بسیار حائز اهمیت است در این راستا دانشگاه علوم پزشکی رسیدگی به این موضوع که بخش زیادی از حادثه دیدگان جاده‌ای در مسیر یا در مراکز درمانی جان خود را از دست می‌دهند را باید در دستور کار قرار دهد.

عباسی از شهرداران شهرهای استان نیز خواست در وضعیت پل‌های عابر پیاده بازنگری جدی داشته باشند و عنوان کرد: برخی از پل‌های عابر پیاده بسیار فرسوده و قدیمی هستند این پل‌ها باید به روزرسانی شوند تا مردم تمایل بیشتری برای استفاده از این پل‌ها داشته باشند.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از پلهای عابر پیاده گفت: فرهنگ استفاده از پلهای عابر پیاده باید در جامعه نهادینه شود و افراد بدانند اگر خارج از این محدوده و از عرص خیابان بخواهند عبور کنند چه خطری را پذیرفته اند.

استاندار گیلان، برخورداری جامعه از نظم و امنیت را ضرورتی اساسی خواند و افزود: در بخشی از محورهای خطر آفرین که راه حل دیگری برای کاهش حوادث در آن‌ها وجود ندارد اعتبار لازم تخصیص می‌یابد تا نسبت به نصب سرعت‌کاه استاندارد اقدام شود.

در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، رئیس پلیس راه، رئیس پلیس راهور و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گزارش فعالیت‌های خود را ارائه کردند.

در پایان این نشست صمیمانه از فرماندهان، شماری از عوامل سخت کوش پلیس راه و راهور و همچنین تعدادی از دهیاران (راهور محله) استان گیلان با حضور استاندار گیلان قدردانی شد.