بر کودتای مسلحانه فائق می‌آمدیم

پوتین: هرگونه آشوب محکوم به شکست است | واگنری‌ها یا قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی امشب تلویزیونی خود از استقامت، همبستگی و میهن‌پرستی روس‌ها، تشکر و قدردانی کرد و گفت: ما در هر صورت کودتای مسلحانه را نابود می‌کردیم. رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه نیروهای واگنر نیز از میهن‌پرستان بودند، گفت: واگنری‌ها همچنین از جمله کسانی بودند که در آزادی اراضی روسیه […]

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی امشب تلویزیونی خود از استقامت، همبستگی و میهن‌پرستی روس‌ها، تشکر و قدردانی کرد و گفت: ما در هر صورت کودتای مسلحانه را نابود می‌کردیم.

رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه نیروهای واگنر نیز از میهن‌پرستان بودند، گفت: واگنری‌ها همچنین از جمله کسانی بودند که در آزادی اراضی روسیه نقش داشتند ولی یکی از آنها سعی کرد از آنها در یک عملیات تاریک و نامشخص استفاده کند.

پوتین با اشاره به توقف شورش گروه مسلح واگنر گفت: خونریزی در بین برادران تمام چیزی است که نازی‌ها در کی‌یف می‌خواستند تا روسیه در مسیر خود شکست بخورد.

وی ادامه داد: من از سربازان و رهبران واگنر تشکر می‌کنم که تصمیم گرفتند به سمت خونریزی نروند و امروز فرصتی برای قرارداد با وزارت دفاع روسیه دارند.

رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که واگنری‌ها می‌توانند با وزارت دفاع روسیه قرارداد امضا کنند یا به بلاروس بروند.

پوتین با بیان اینکه باج خواهی و تلاش برای ایجاد آشوب و ناآرامی‌های داخلی وجود داشت، تصریح کرد: هرگونه باج گیری و آشوب محکوم به شکست است.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: دشمنان روسیه می‌خواستند کشور در درگیری‌های داخلی غرق خون شود، اما باید بگویم که آنها دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شورشیان می‌خواستند سربازان ما یکدیگر را بکشند و این همان چیزی است که اوکراین می‌خواست.

پوتین در پایان سخنان خود با ملت روسیه گفت که مردم، احزاب، سازمان‌ها و نهادهای مذهبی و همه جامعه در حمایت از قانون اساسی کشور مواضعی قاطع اتخاذ کرده‌اند.