پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بمناسبت روز جهانی بهداشت محیط

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، متن پیام دکتر آشوبی بشرح زیر است: ۲۶سپتامبر ۲۰۲۳ مصادف با ۴مهرماه ۱۴۰۲  با شعار ” آمادگی برای محافظت از سلامت مردم در هر مکان و در هر روز” ، فرصتی مغتنم برای قدردانی از تلاشگران حوزه بهداشت محیط است. در عصر کنونی که تغییر سبک […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، متن پیام دکتر آشوبی بشرح زیر است:
۲۶سپتامبر ۲۰۲۳ مصادف با ۴مهرماه ۱۴۰۲  با شعار ” آمادگی برای محافظت از سلامت مردم در هر مکان و در هر روز” ، فرصتی مغتنم برای قدردانی از تلاشگران حوزه بهداشت محیط است.
در عصر کنونی که تغییر سبک زندگی جوامع و گسترش آلاینده های محیطی منجر به  بروز بیماری‌های نو ظهور شده،  بار مضاعفی بر دوش تلاشگران حوزه بهداشت محیط گذاشته شده است.
بی تردید بروز بیماری‌های ناشی از آلودگی محیط، هزینه های گزاف و سنگینی بر دوش نظام سلامت قرار داده است. در این راستا نقش ارزشمند و  مسئولیت خطیر  فعالان حوزه بهداشت محیط جهت شناسایی و کنترل عوامل محیطی تاثیر گذار بر سلامت که منجر به برخورداری افراد از زندگی سالم  می شود، قابل تقدیر است.
در بحران همه گیری کرونا نیز همکاران بهداشت محیط با حضور در مناطق مختلف با به خطر انداختن سلامت خود و انجام اقدامات به موقع توانستند همپای کادر درمان، در پیشگیری از سرایت بیماری نقش بسزایی ایفا کنند.
اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی بهداشت محیط، از زحمات تلاشگران این حوزه به ویژه همکاران بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گیلان قدردانی می نمایم. امید است با تلاش این عزیزان، شاهد بهبود شاخص های بهداشت محیط و  سلامت عمومی جامعه باشیم.
دکتر محمدتقی آشوبی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان