پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت فرا رسیدن روز ملی اورژانس پیش بیمارستانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عوم پزشکی گیلان(وبدا)؛ در این پیام آمده است: ۲۶ شهریور ماه که به عنوان روز ملی اورژانس پیش بیمارستانی نامگذاری شده است، فرصتی مناسب برای ارج نهادن به تلاشگران این عرصه و تقدیر از زحمات آنان است. بی تردید همکاران پرتلاش اورژانس پیش بیمارستانی در تمامی نقاط برای ارائه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عوم پزشکی گیلان(وبدا)؛ در این پیام آمده است:
۲۶ شهریور ماه که به عنوان روز ملی اورژانس پیش بیمارستانی نامگذاری شده است، فرصتی مناسب برای ارج نهادن به تلاشگران این عرصه و تقدیر از زحمات آنان است.
بی تردید همکاران پرتلاش اورژانس پیش بیمارستانی در تمامی نقاط برای ارائه خدمت به مردم و در انجام مأموریت‌ها همیشه در اوج درخشیده‌اند.
کاهش بروز سوانح و انجام اقدامات فوری خدمات درمانی اولیه به مصدومین یکی از اهداف مهم  نظام سلامت کشور  است‌ و در این راستا  همیشه شاهد تلاش جهادگران اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث  بوده‌ایم و این تلاش‌ها در  بحران ها بسیار زیاد بوده است.
نیروهای پرتلاش اورژانس پیش بیمارستانی  در شرایط بحرانی و  حساس ترین لحظات و  ثانیه ها  برای خدمت رسانی بر بالین مصدومان و بیماران حاضر می شوند و برای  نجات جان نیازمندان، خالصانه و متعهدانه می کوشند.
در روزهای سخت بحران همه گیری کرونا نیز شاهد تلاش شبانه روزی سفیدپوشان اورژانس پیش بیمارستانی برای مبارزه با این بیماری بودیم  و در این راه تعدادی از این عزیزان جان خود را تسلیم کردند و به خیل شهدای مدافع سلامت پیوستند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت حوزه  اورژانس پیش بیمارستانی و  تقدیر از تلاشگران این حوزه،  فرا رسیدن روز ملی اورژانس پیش بیمارستانی را  تبریک عرض می نمایم و برای همگان توفیق روز افزون  و سلامتی آرزو مندم.
دکتر محمدتقی آشوبی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان