پیام معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت فرارسیدن روز جهانی بهداشت محیط

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا )؛  متن پیام دکتر سید محمود رضوانی – معاون بهداشتی دانشگاه به شرح زیر است . بسمه تعالی مهندسی بهداشت محیط یکی از علوم کاربردی در دنیای امروز است و وظیفه ی خطیر مطالعه و اقدام برای حفظ مسائل زیست محیطی مانند هوا، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا )؛  متن پیام دکتر سید محمود رضوانی – معاون بهداشتی دانشگاه به شرح زیر است .
بسمه تعالی
مهندسی بهداشت محیط یکی از علوم کاربردی در دنیای امروز است و وظیفه ی خطیر مطالعه و اقدام برای حفظ مسائل زیست محیطی مانند هوا، آب، فاضلاب و زباله و کنترل بهداشتی مواد غذایی بر عهده کارشناسان این علم است. بدون شک، تلاش کارشناسان این حوزه بر کیفیت زندگی تک تک افراد جامعه تاثیر می گذارد و در دوران پاندمی کرونا، تلاش بی دریغ همکاران حوزه ی بهداشت محیط نشان داد که این شاخه بر کیفیت همه ی جوانب اقتصادی و اجتماعی جامعه تاثیر می گذارد.
در وضعیت کنونی با ورود پشه آئدس در استان، فعالیت های همکاران بهداشت محیط چند برابر شده است و به همت این تلاشگران است که مه پاشی کانون های پشه آئدس در سراسر استان در حال انجام است. فرارسیدن روز جهانی بهداشت محیط، بهانه ای برای یادآوری زحمات این حوزه و تقدیر از زحمات همکارانم در حوزه ی بهداشت محیط است. ضمن تبریک این روز ، امید دارم همه با هم در راستای ارتقای سطح بهداشت و سلامت کشور و استان مان گام برداریم.
دکتر سید محمود رضوانی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان