پیش بینی بارش سنگین در گیلان طی ده روز آینده

مدل‌های جهانی هواشناسی ورود ۲ جبهه بارشی از شمال و غرب به ایران را طی ۱۰ روز آینده پیش‌بینی کردند که تمرکز بارشی آن در استان گیلان و خوزستان خواهد بود. به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس: بر اساس پیش‌بینی سامانه‌های جهانی هواشناسی، دو جبهه بارشی از شمال و غرب وارد کشور شده و طی […]

مدل‌های جهانی هواشناسی ورود ۲ جبهه بارشی از شمال و غرب به ایران را طی ۱۰ روز آینده پیش‌بینی کردند که تمرکز بارشی آن در استان گیلان و خوزستان خواهد بود.

به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس: بر اساس پیش‌بینی سامانه‌های جهانی هواشناسی، دو جبهه بارشی از شمال و غرب وارد کشور شده و طی ۱۰ روز آینده گستره ایران را آبیاری خواهد کرد.

بر اساس گزارش مدل ECMWF، غرب کشور از استان آذربایجان غربی تا استان بوشهر به طور پیوسته طی ۱۰ روز آینده باران را تجربه خواهند کرد و تمرکز این بارش‌ها در استان خوزستان و شهر اهواز است. به نحویکه میزان بارندگی تجمعی در این مناطق به بیش از ۸۰ میلیمتر خواهد رسید.

همچنین بر اساس اطلاعات مدل GFS، سامانه بارشی مستقر در شمال کشور نیز با تمرکز بارش در استان گیلان و حرکت دامنه بارندگی به سمت استان مازندران، تهران و قزوین به فعالیت ادامه خواهد داد و بیشترین میزان بارش پیش‌بینی شده به صورت تجمعی در ۱۰ روز آینده به ۱۴۳ میلیمتر خواهد رسید.

بر اساس اطلاعات مدل‌های بلندمدت بارشی، گستره ایران در سال آبی جاری با احتمال بالای ۷۰ درصد با بارشی فراتر از نرمال مواجه خواهند شد.

طی یک ماه گذشته ۱۰ استان نسبت به دوره بلند مدت بارش بیشتری را تجربه کرده‌اند.