مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان:

پیش بینی هوایی بسیار گرم با رطوبت بالا برای استان طی چند روز آینده/ ضرورت اعمال مدیریت مصرف برق بیش از گذشته

محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن تشکر از همراهی مردم شریف استان، درخصوص گرم شدن هوا بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی و افزایش مصرف برق در استان به تبع آن هشدار داد. وی با اشاره به اینکه همراهی مردم و اعمال راهکارهای مدیریت مصرف برق بزرگترین و بهترین پشتوانه برای […]

محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن تشکر از همراهی مردم شریف استان، درخصوص گرم شدن هوا بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی و افزایش مصرف برق در استان به تبع آن هشدار داد.

وی با اشاره به اینکه همراهی مردم و اعمال راهکارهای مدیریت مصرف برق بزرگترین و بهترین پشتوانه برای گذر از فصل پیک مصرف در تابستان است تاکید کرد: طی سالیان اخیر ناترازی بین تولید و مصرف برق در سطح کشور رخ داده که موجب چالش عمده ای برای صنعت برق شده است و از این رو تمامی ارکان وزارت نیرو برای تامین آسایش و رفاه مردم بسیج شده اند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان ضمن تشکر از همراهی مردم در مدیریت مصرف برق افزود: با توجه به مدیریت های اعمال شده در مصرف برق ادارات، همچنین تعامل با صنایع و مشترکین کشاورزی تاکنون حتی برای یک دقیقه خاموشی نوبتی برای مشترکین خانگی اعمال نشده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود طی روزهای پیش رو و باتوجه به گرمای هوا و ورود مسافران به گیلان، نیاز مصرف برق استان به طرز چشمگیری افزایش یابد و گیلان در منطقه قرمز قرار گرفته و این به معنی عدول از آستانه مصرف برق تعیین شده برای گیلان از سوی دیسپاچینگ ملی است.

مهدیزاده گفت: امیدواریم با همراهی مردم شریف استان و با مدیریت مصرف برق همچنان این پایداری شبکه های برق ادامه داشته باشد تا برخلاف سالهای ماقبل ۱۴۰۱ شاهد خاموشی های نوبتی نباشیم.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۱ الی ۱۷ و در شب ۱۸ الی ۲۳ می باشد و مشترکین محترم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۴ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز و… از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: ادارات می بایست ۳۰ درصد مصرف انرژی برق خود را در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری نسبت به مصرف سال ۱۴۰۰ کاهش دهند و اگر این صرفه جویی توسط ادارات انجام نشود شرکت توزیع برق ملزم به قطع برق این ادارات میباشد که از ابتدای سال و براساس رصد دقیق صورت پذیرفته بوسیله کنتورهای هوشمند، برق ادارات پرمصرفی که این بخشنامه را رعایت نکرده اند با هماهنگی استانداری قطع شده است.

مهدیزاده عنوان کرد: پایش و نظارت کامل شرایط برق در استان با هماهنگی امور دیسپاچینگ و فوریتهای برق توسط معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و سایر معاونت های ذی ربط بصورت روزانه در حال انجام است و تمامی نیروهای عملیاتی این شرکت و حتی پیمانکاران طرف قرارداد در آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارند و هم اکنون در کل استان بیش از ۱۷۵ اکیپ عملیاتی با تجهیزات و امکانات لازم جهت واکنش سریع در صورت وقوع ناپایداری شبکه های برق آماده خدمت رسانی به هم استانی های شریف می باشند.