کارگران صنایع بسته بندی داروگر رشت ۶ ماه حقوق طلب دارند!

کارگران «صنایع بسته‌بندی داروگر رشت» از اسفند ماه سال گذشته به دلیل کمبود منابع مالی موفق به دریافت مطالبات مزدی خود نشده‌اند. کارگران مرداد سال پیش هم همین مساله را مطرح کرده بودند و هنوز این بلاتکلیفی ادامه دارد.     منابع کارگری در داروگر رشت در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از معوقه حدود شش ماهه‌ی […]

کارگران «صنایع بسته‌بندی داروگر رشت» از اسفند ماه سال گذشته به دلیل کمبود منابع مالی موفق به دریافت مطالبات مزدی خود نشده‌اند. کارگران مرداد سال پیش هم همین مساله را مطرح کرده بودند و هنوز این بلاتکلیفی ادامه دارد.

 

 

منابع کارگری در داروگر رشت در گفتگو با خبرنگار ایلنا، از معوقه حدود شش ماهه‌ی کارگران بخش بسته‌بندی در شهرک صنعتی رشت خبر دادند.

به نقل از این کارگران که اغلب دارای سوابق ۱۰ تا ۱۵ساله هستند، گفته می‌شود که هنوز افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ را نچشیده‌اند و قرار است کارفرما در روز‌های آینده حقوق اسفند ماه سال ۱۴۰۱ کارگران را پرداخت کند.

این کارگران با بیان اینکه معوقات شش ماهه آن‌ها به ماه‌های اسفند (۱۴۰۱) و فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد سال جاری (۱۴۰۲) مربوط است، افزودند: نگرانی ما از این است که با استمرار وضعیت فعلی کارخانه، معوقات مزدی در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

آن‌ها در توضیح دیگر مشکل خود گفتند: صنایع بسته‌بندی داروگر رشت از واحدهای مجموعه هلدینگ داروگر است که از دو سال پیش به دلیل مشکلات مالی کارفرما با برخی نهادهای دولتی دچار چالش شده است.

به گفته این کارگران؛ افزایش مشکلات مالی کارخانه باعث شده شماری از همکاران خودخواسته محل کار خود را ترک کنند و با حداقل نیرو ۳۰ تا ۴۰ نفره مشغول تولید هستیم.