شهردار رشت :

کاهش فساد اداری به تحقق خدمات الکترونیکی شهرداری رشت وابسته است

رحیم شوقی شهردار رشت در جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر با اشاره به مباحث و مشکلات شهری اظهار کرد: هوشمندسازی و ارائه خدمات الکترونیکی یکی از راهکارهای مهم در کاهش مراجعه  ارباب رجوع برای دریافت خدمات است. شوقی با اشاره به اینکه تحقق هوشمندسازی درعدم حضور ارباب رجوع برای دریافت خدمات از شهرداری اثرگذار […]

رحیم شوقی شهردار رشت در جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر با اشاره به مباحث و مشکلات شهری اظهار کرد: هوشمندسازی و ارائه خدمات الکترونیکی یکی از راهکارهای مهم در کاهش مراجعه  ارباب رجوع برای دریافت خدمات است.

شوقی با اشاره به اینکه تحقق هوشمندسازی درعدم حضور ارباب رجوع برای دریافت خدمات از شهرداری اثرگذار است، افزود: هوشمندسازی و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی از موضوع های تاثیرگذار در کاهش فساد اداری است.

شوقی از ایجاد ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری در ۱۰۰ کیلومتر معابر شهر رشت خبر داد و گفت: اکنون ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری با اتصال به سیستم سازمان ها و مناطق پنجگانه شهری رشت برای ارائه خدمات بهتر از طریق هوشمندسازی الکترونیکی در حال بهره برداری است.

وی با بیان اینکه سامانه منابع انسانی شهرداری رشت راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: سامانه ارائه خدمات فضای سبز، سامانه کنترل اجرای پروژه ها و سامانه توزین آسفالت کارخانه آسفالت شهرداری رشت به بهره برداری رسیده است.

شهردار رشت به ارتقای سامانه ۱۳۷ در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان اشاره کرد و یادآور شد: سرورهای مورد نیاز خریداری و نصب شده، ضمن اینکه سامانه پسماند و سیما منظر نیز راه اندازی شده است.

شوقی با اشاره به اینکه شهروندسپاری و ارائه خدمات الکترونیکی پیگیری و انجام شده است، اظهار کرد: اکنون در مرحله ارائه خدمات جامع به شهروندان هستیم.

وی به یکپارچه سازی میز خدمات الکترونیکی اشاره کرد و افزود: خدمات شهروندسپاری با اجرای برنامه هوشمندسازی و خدمات الکترونیکی شهرداری رشت به پنجره واحد خدمات دولت و وزارت کشور متصل شده است.

شهردار رشت با بیان اینکه نقشه برداری هوایی به منظور ممیزی املاک یکی از پیش نیازهای تحقق هوشمندسازی و خدمات الکترونیکی شهرداری است، تصریح کرد: پیمانکار نقشه برداری هوایی شهر رشت شناسایی شده و از ماه آینده نقشه برداری انجام می شود.

در جلسه مذکور، لایحه کمک مالی به تیم فوتبال سپیدرود از طرف شهردار به شورای اسلامی شهر رشت ارائه شد و اعضای شورا با این لایحه موافقت کردند.