دفاع از علی کریمی و تاخت و تاز علیه فدراسیون و مربیان تیم ملی؛

گرد و خاک مایلی کهن در تلویزیون | قلعه نویی دوباره «گروهبان قندلی» شد

محمد مایلی کهن بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی و همچنین سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران، دیشب روی آنتن زنده شبکه خبر آمد و جملات باورنکردنی علیه امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی، دستیار او سعید الهویی، رضا عنایتی سرمربی تیم ملی امید و همچنین مهدی محمد نبی و احسان اصولی در برنامه مجله فوتبال […]

محمد مایلی کهن بازیکن اسبق پرسپولیس و تیم ملی و همچنین سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران، دیشب روی آنتن زنده شبکه خبر آمد و جملات باورنکردنی علیه امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی، دستیار او سعید الهویی، رضا عنایتی سرمربی تیم ملی امید و همچنین مهدی محمد نبی و احسان اصولی در برنامه مجله فوتبال بر زبان آورد.

به گزارش فوتبالی، مایلی کهن در واکنش به صحبت های احسان اصولی سخنگوی هیات رییسه فدراسیون فوتبال روی آنتن شبکه خبر آمده بود.

احسان اصولی دیروز در گفت و گو با رسانه ها صحبت های مایلی کهن در انتقاد از انتخاب سرمربی تیم امید ایران را بی اساس و بی پایه فنی دانسته بود.

 

مایلی کهن هم روی آنتن شبکه خبر آمد و در پاسخ به اصولی گفت:” البته آقای اصولی بر خلاف اسم شریفشان خیلی غیر اصولی صحبت کردند. چرا که ایشان فردی است بین این همه فرد متخصص در فوتبال و ورزش کشور هم رییس هیات فوتبال استان خراسان رضوی است و هم رییس فوتسال کشور و هم گاهی اوقات هم به عنوان سخنگو انجام وظیفه می کنند! شما دیگر تا آخر ماجرا را ببینید. به نظر شما در استان خراسان رضوی با وجود افراد صاحب نامی مثل خداداد عزیزی که بهترین بازیکن سال آسیا در سال ۱۹۹۶ شد یا آقای میثاقیان یا آقای کریم قیاسی و استادی چون عباس چمنیان، ایشان با چه ضابطه ای سالهاست رییس هیات فوتبال استان خراسان رضوی هستند؟ یا با کدام متر و معیاری ایشان رییس کمیته فوتسال کشور هستند؟ همین الان می پرسم که چند نفر از اعضای فدراسیون فوتبال، فوتبالی و یا تحصیل کرده ورزش هستند؟ ایشان عنوان کردند که من باید فنی صحبت کنم. اما مگر شما درکی از صحبت فنی دارید؟ اتفاقا تمامی صحبت های من فنی بوده است. اما چون شما از این حرفه زیبا و دوست داشتنی اطلاعات زیادی ندارید صحبت های من برای شما غیر فنی به نظر می آید. مگر قرار نبود بر اساس متر و معیار های اعلام شده سرمربی تیم امید انتخاب شود: اول اینکه با جوانان کار کرده باشد و دوم تجربه بین المللی داشته باشد. سوم هم کارنامه موفق داشته باشد.”

مایلی کهن که همچنان از ماجرای سرمربی نشدن محرم نویدکیا ناراحت است در ادامه گفت:”من می گویم بر اساس کدام متر و معیار آقای عنایتی را که بازیکن خوب و بزرگی بوده اما فاقد کمترین عملکرد مثبت در زمینه مربیگری بوده و در آخرین حضور وی در تیم دوست داشتنی نفت مسجد سلیمان با گرفتن ۵۰۰ میلیون تومان به ناگهان تیم را ترک کرد و باعث سقوط آن شد، سرمربی تیم امید شد؟ مگر غیر از این است که او در شش مسابقه حضور داشت و با جذب چند بازیکن با مبالغ هنگفت در نهایت موجب سقوط آن تیم شد؟ حال بماند که با چه ارقامی بازیکن به باشگاه نفت مسجد سلیمان قالب کردند. یقینا شما درکی از مباحث ما نداشته و ندارید. آقای غیر اصولی به راستی بر اساس کدام فاکتور شما و آقای “نبی چاخان!” بر فوتبال معصوم ما حکمرانی می کنید و نتیجه آن باخت فاجعه آمیز شش گله مقابل انگلیس و باخت حیثیتی مقابل آمریکا شد.”

وقتی مایلی کهن از ترکیب “نبی چاخان” استفاده کرد، پیمان اسدیان مجری برنامه مجله فوتبال از محمد مایلی کهن خواست تا در صحبت هایش اصول اخلاقی را رعایت کند و ماجرا را شخصی نکند اما مایلی کهن واکنش تندی نشان داد و گفت:” من یادم نرفته است که شما یکی از مخالفان سر سخت من بودید. من با دلیل و مدرک صحبت می کنم. شما وحشت دارید که من صحبت کنم.”

 

البته مایلی کهن در ادامه صحبت هایش باز هم از ترکیب “نبی چاخان” استفاده کرد و در ادامه گفت:” آقای غیر اصولی مگر شما و امثال شما باعث نشدید تا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ما یعنی علی کریمی در حالی که دو سال پیش خود را کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال معرفی کرده بود چنان عرصه را بر خود تنگ دید که عطای فوتبال را به لقایش بخشید و ترک دیار خود کرد تا شما همچنان به ناحق بر مسند قدرت فوتبال ایران تکیه بزنید.”

در ادامه برنامه پیمان اسدیان مجری برنامه باز هم از مایلی کهن خواست تا فقط درباره مسائل فنی صحبت کند. مایلی کهن گفت که شخصی که به عنوان تهیه کننده با او تماس گرفته گفته است که او می تواند به صحبت های احسان اصولی پاسخ دهد. اسدیان باز هم به مایلی کهن گفت که مسائل را از دید شخصی نگاه نکند و مایلی کهن عصبانی شد و گفت: شما در حدی نیستی که بتوانی تشخیص دهی که مسائل شخصی است یا نه و شما صرفا یک مجری هستید و باید گوش دهید!

مایلی کهن در ادامه برنامه حملاتش را ادامه داد :” آقای غیر اصولی واقعا خیلی جرات می خواهد که بیایی و خودت را متخصص تر از عزیزانی که عمری را در این عرصه خاک خورده اند، بدانی. آقای غیر اصولی بدانید که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست، عرض خود می بری و زحمت ما می داری.”

مایلی کهن که مطالبش را از روی یک کاغذ می خواند حملاتش را به سمت امیر قلعه نویی برد و به شدت به سرمربی تیم ملی حمله کرد: “در تمامی این مسائل فدراسیون ما زیر چتر گروهبان قندلی رفته است و همه تیمهای لیگ هم با نظر او باید سرمربی انتخاب کنند. سرمربی نساجی با نظر گروهبان قندلی انتخاب می شود، سرمربی استقلال با نظر گروهبان قندلی انتخاب می شود، سرمربی هوادار هم با نظر گروهبان قندلی، سرمربی گل گهر هم با نظر گروهبان قندلی، سرمربی مس رفسنجان و پیکان هم با نظر گروهبان قندلی انتخاب می شوند. اصلا با کدام متر و معیاری سعید الهویی ناگهانی کمک مربی تیم ملی می شود؟ مگر گروهبان قندلی قبلا نگفته بود که دیگر مربی تیم ملی نخواهم شد؟ چه شد که دوباره سرمربی تیم ملی شد؟”

مایلی کهن در پایان صحبتهایش گفت:” یک باندی در فوتبال ما حاکم شده است که حتی رییس فدراسیون هم نمی تواند درباره این باند کاری انجام دهد. ما بزرگانی مثل محرم نوید کیا، وحید هاشمیان و عزیزان دیگری مثل ابراهیم صادقی را داشتیم که کارنامه آن ها هم مشخص است. اما از هیچ کدام از این ها استفاده نشد و به طور ناگهانی آقای عنایتی بدون کمترین موفقیت در عرصه مربیگری از قوطی در می آیند. فقط به این علت که همزبان و هم کلام گروهبان قندلی هستند. این یک واقعیت تلخ است که ما متاسفانه داریم به قهقرا می رویم.”

زمانی که پیمان اسدیان مجری برنامه به مایلی کهن اعلام کرد که وقت برنامه به پایان رسیده است مایلی کهن به او گفت آنقدر وقت را کشتید که حرفهای من به پایان نرسیده، وقت تمام شد!”

به نظر می رسد که مایلی کهن کوتاه نیاید اما از آن طرف شنیده شده که فرار است امیرقلعه نویی از مایلی کهن شکایت کند. صحبتهای دیشب مایلی کهن مثل زلزله ای بود که فضای فوتبال ایران را تکان داد. آن هم پیش از اعزام تیم ملی فوتبال ایران به رقابتهای کافا در قرقیزستان!