هم زمان با اولین روز از هفته دولت:

۵۳ پروژه آب و فاضلاب به بهره برداری رسید

صبح امروز همزمان با اولین روز از هفته دولت بصورت همزمان ۵۳ پروژه آب و فاضلاب در سطح استان را افتتاح شد. به گزارش سرتوک_اسدالله عباسی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: در سفر رئیس جمهور رودخانه و فاضلاب و آب آشامیدنی منطقه سیاه اسطلخ بعنوان مهمترین معضل مردم این منطقه […]

صبح امروز همزمان با اولین روز از هفته دولت بصورت همزمان ۵۳ پروژه آب و فاضلاب در سطح استان را افتتاح شد.

به گزارش سرتوک_اسدالله عباسی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: در سفر رئیس جمهور رودخانه و فاضلاب و آب آشامیدنی منطقه سیاه اسطلخ بعنوان مهمترین معضل مردم این منطقه در اولویت قرار گرفت.     وی افزود:امروز بیش از ۱۸۰۰ خانوار از آب آشامیدنی بهره مند شدند.

نماینده عالی دولت در گیلان اضافه کرد:رودخانه گوهر رود از بالا دست در حال لایروبی است و امیدواریم بتوانیم دوباره از زیبایی این رودخانه بهره ببریم.

وی با اشاره به اینکه خدمت رسانی به مردم از وظایف دولت است تصریح کرد :دولت مردمی پای کار است و منتظر نمی ماند که مردم برای رفع مشکل اقدام کنند خود دولت با هدف رفع مشکلات مردم با اقدامات جهادی میان مردم رفته و بفکر رفع معضلات مردم است.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان اینکه سلامت مردم پر اهمیت است ادامه داد: آبی که برای کشاورزی استفاده میشود باید آبی سالم باشد

 

در ادامه سردار آقازاده نیز  با گرامیداشت هفته دولت در این آئین گفت:  در یک منطقه مهم این پروژه اجرا شد و امروز مردم این منطقه میتوانند از این پروژه بهره ببرند.

وی افزود:در گیلان بیش از ۱۶۰۰ روستا در پروژه آب آشامیدنی قرار گرفته که اتفاق بزرگ و مبارکی است و  تا سال آینده بیش از ۷۰۰ روستا در گیلان به این شبکه می پیوندند .

نماینده مردم رشت تصریح کرد:منطقه سیاه اسطلخ از ویژگی خاصی برخوردار است مردم این منطقه حتی امکان داشتن چاه عمیق هم نداشتند و امروز با تلاشهای صورت گرفته از این نعمت برخوردار شدند.

مازیار علیپور نیز در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر گفت : در اولین روز ازهفته دولت امسال شرکت آب و فاضلاب گیلان بصورت همزمان ۵۳ پروژه آب و فاضلاب در سطح استان را افتتاح کرد.
وی افزود : این پروژه ها با اعتباری بیش از ۱۹۷۰میلیارد ریال در ۱۲ شهرستان به بهره برداری رسید.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با یاد آوی اینکه سال گذشته ۸۷۰۰میلیاردریال اعتبار به پروژه های این شرکت تخصیص داده بود تصریح کرد :در سالجاری اعتبار ۱۲۵۰۰ میلیارد رسیده و بیش از ۱۰۵۰۰میلیار ریال پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد.

وی افزود:امروز در منطقه سیاه اسطلخ۵۸۳۶ نفر با اعتبار ۱۰۰میلیارد ریال از آب آشامیدنی و با کیفیت تصفیه خانه بزرگ گیلان بهره مند شدند.

علیپور با اشاره به تاکید وزیر نیرو جهت بهره برداری از منبع لاکان تصریح کرد: با تلاش یک ماه و نیم همکاران مخزن ۳۰هزار متر مکعبی لاکان به بره برداری رسید.

وی افزود :علاوه بر منبع سراوان از امروز مخزن لاکان آب شهرستانهای رشت،انزلی و خمام و.. را تامین می کند‌ .
مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان در پایان گفت:با تخصیص اعتبار مورد نیاز بعد این شاهد اتفاقات مهمتری خواهیم بود.