صدای خاموش

این روزها با ورود نامزدهای شش گانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران به عرصه تبلیغات رسمی رسانه یی، بتدریج تنور انتخاباتی گرم تر  می شود. مردم واکنش های احتیاطی ـ هیجانی لازم را از خود بروز می دهند. جناح بندیها، هواداری ها، تشکیل ستادهای رسمی و مردمی و توهین به شعور اجتماعی و دینی و مقایسه کردن نامزدها به حیوانات! جزو سیره هیجانی کسانی هست که جز قدرت و ماندن بر اریکه آن به چیزی نمی اندیشند. اینگونه افراد نه عقبه انقلابی دارند و نه «وامدار» به خون شهدا و ارزشهای آن هستند! بلکه چند صباحی با عناوین دکتر و مهندس و کارشناس سهم خود می بند و عرض نظام مقدس را خرج می کنند. اما نگاهی گذرا به شعارهای انتخاباتی، نشان می دهد که اصل اقتصاد و اشتغال دغدغه هم نامزدها بوده و هم عده ای از وضعیت موجود دفاع می کنند و برخی هم در صدد ایجاد شرایط بهتر هستند. البته باید با استقرار دولت دوازدهم مشخص شود که بین شعارها و واقعیتهای موجود چقدر وفاق و یا اختلاف وجود دارد. مقام معظم رهبری هم در روز مبعث رسول ا… (ص) به همه آحاد ملت و نامزدها و رییس جمهور محترم فرمودند که در شعار ها به توانمندیهای داخلی و تولید و اشتغال و نیروی داخلی متکی باشند. ما هم امیدواریم که انتخابات پیش رو با عزت و شکوه و مشارکت حداکثری و بدون هیاهوی های تحت تاثیر فشار رسانه های غربی برگزار شود. سلامت انتخابات، نشانه سلامت کارگزاری نظام مقدس می باشد و عدم آن موجب افزایش هرمان عمومی می شود!

اما نکاتی را در ارتباط با خواسته های عمومی که مشترک بین روشنفکران متعهد و مردم انقلابی هست بشرح زیر اعلام می کنیم تا همگان نسبت به تامین آن دغدغه داشته و در صدد تحقق آن در آینده برآیند:

۱ـ مردم از تبعیض موجود در همه عرصه های رنج می برند و نمی توانند تحمل کنند که با همه رشادت و ایثارگری ها و علاقه به نظام مقدس، عده ای بی حساب و کتاب ترک تازی می کنند و بقیه محروم باقی بمانند.

۲ـ مردم هم ماننده مقام معظم رهبری و سران قوا از فساد اداری و مالی دلواپسی دارند و فرقی هم نمی کند که این دست می دهند و رشوه خواری و پول شویی و قاچاق و دزدی و … زیادتر و عادی می شود و نابسامانی اجتماعی جانشین «امنیت و رفاه اجتماعی» می گردد.

۳ـ مردم از خطر « استحاله فرهنگی» بشدت ناراضی اند. چون از دست دادن هویت فردی و فرهنگی و ملی و نابودی میراث کهن تمدن ایرانی ـ اسلامی را بهمراه دارد و در چنین شرایطی امکان گسست فرهنگی فراهم شه و هویت های نو ظهور خود را می نمایانند.

۴ـ مردم از لمس فقر مطلق در برابر «اشرافی گری» مترصدند. چون قرار بود با استقرار انقلاب اسلامی طبقات اجتماعی زیرو روز گردد و مستضعفین به عزت برسند. اما خط  فقر تبدیل به «خط بقاء» شد و در حال حاضر هر کسی سعی می کند بیشتر جمع کند و کمک و یاری دیگران موضوعیت اولویت دار جامعه نیست. باید فکری اساسی شود تا فاصله های غنا و فقر (کاخ و کوخ) کمتر گردد. سفره ها اگر چه جمع نشده! اما عناصر موجود در آن بشدت کاهش یافته است!

۵ـ مردم از بد اخلاقی عده ای از کارگزاران نظام مقدس و عدم صداقت آنها شکایت دارند. نباید مسئوول نظام دروغ بگوید و یا نسبت به مردم ترشویی کند و یا با توجیه غلط! مردم را سرکیسه کند. مردم عزیز و عزتمندند و امام خمینی (ره) با همین ملت انقلاب اسلامی را بوجود آورد و هشت سال دفاع مقدس را پیش برد. مقام معظم رهبری با این مردم فتنه ها را خنثی و خاموش کرد. مسئوولین باید بدانند که خدمتگزاری مدالی هست پر افتخار که برای مدت کوتاهی بر روی سینه افراد نصیب می شود.

۶ـ مردم نگرانند از اینکه پس از چهار دهه شعار « مرگ بر امریکا » گفتن، با دیپلماسی لبخند توسط شیطان بزرگ تحقیر شوند. در حالیکه ما برای عزت مان از همه چیز خود گذشته و مقابله را با معامله جابجا کردیم و امروز دنیا به جایگاه عزتمند ما اذعان دارد.

۷ـ مردم از کم رنگ تر شدن ارزشها و شیب حاکمیت « لیپرالیستی» نگرانند. در خود غرب مردم از وضعیت موجود ناراحت هستند. چطور می شود که ما بخواهیم ارزشهای دینی ـ انقلابی خود را رها کرده و بدنبال « ارزشهای غربی» باشیم. ایثارگریهای ملت، مدل جدیدی از مقاومت در برابر قلدران دوران را رقم زد و اگر امروزه هنوز حزب الله لبنان وفلسطین و یمن و عراق و سوریه و افغانستان حیات دارند بخاطر ایثارگریهای شهدا و خانواده هایشان است وگرنه شیطان بزرگ به کسی رحم نمی کند تا همه را وادار به تبعیت از خود نکند!

۸ـ مردم با مقایسه وضع موجود کارگزاران نظام مقدس با دهه ۶۰، احساس می کنند، شهید رجایی و باهنر و بهشتی و فکوری و ستادی و جهان آرا و باکری و همت و انصاری و … خود را خادم نظام و مردم می دانستند نه اینکه از فرصت خدمت برای بستن بار و بندیل اشرافیت استفاده کنند. الان اشرافی گری بعضی ازمدیران نظام خیلی زیاد شده و مردم را عصبانی کرده است.

۹ـ مردم به نقش رهبری در هدایت کشتی نظام مقدس در طوفانهای بین المللی واقفند و می خواهند که همچنان ایشان با رهنمود های به موقع خود این کشور را اداره کنند. بنابراین دوست ندارند که رهبری نظام تنها باشد و با خون جگر خوردن در تلاطم امواجهای سهمگین جهانی ؟؟ بمانند.

۱۰ـ مردم می دانند که این کشور تنها با «انقلاب بودن» پایدار می ماند. بهمین دلیل حاضر نیستند که در صحنه نباشند و سکان هدایت آنرا تنها به دولتها واگذار کنند. مردم می خواهند« همچنان انقلابی» باقی بمانند ونسل سوم انقلاب خود را با افتخار انقلابی بداند و با کارگزاری و حمایت و پشتیبانی آن بپردازند.

۱۱ـ مردم همصدا با مقام معظم رهبری می دانند که راه نهایی پیروزی در همه عرصه ها پیگیری «اقتصاد مقاومتی» است. نبابراین، از اینکه مسئوولین بخواهند با فرمولهای اقتصاد کلان و خرد لیبرالیسی، کشور را به سوی تجارت خارجی سوق دهند، نگرانی ریزش اشتغال و رونق بازار بوده و فکر می کنند که با تسخیر بازارهای داخلی توسط کمپانی های خارجی و مخصوصا اجناس چینی، جیب سلطانهای تجاری ایرانی انباشته شده و با بیکاری جوانان مومن جویای کار، میزان یاس و نا امیدی افزونتر می گردد.

۱۲ ـ مردم می دانند که « آراد ملی» وقتی شکل بگیرد همه نشدنی ها شدنی می شود. ما نباید تحت تاثیر شعارهای مقطعی دولتها قرار بگیریم. ما باید انقلابی بیندیشیم وانقلابی عمل کنیم. انرژی هسته یی، دانش نظامی ـ موشکی، نانو تکنولوژی، دانش بنیادین و … ثمره کارگزاری انقلابی است، نه تفکر دولتی که نیاز به دهها برنامه پنج ساله داشت که حالا ما را در صدر قدرتهای جهانی قرار داده است!

۱۳ ـ مردم یقین دارند که «شیطان بزرگ» و «صهیونیسم بین المللی » نژاد پرست و دشمن بشریت هستند و نگران آننده که بجای تنفر جهانی از آنها، ارتجاع منطقه به نوکری شان بپردازند و برایشان فرش قرمز پهن کنند. داعش و وهابیت و طالبان و پ . ک . ک و شورای مقاومت ملی و منافقین و … همه کارگزار آنها هستند تا در نهایت انقلاب جهانی حضرت صاحب الامر و زمان (عج) شکل نگیرد. بنابراین نباید از این موضوع غافل شد و خوشیبن گشت!

۱۴ـ مردم می دانند که اگر مجموعه تمدن ایرانی ـ اسلامی بدرستی در جهان معرفی گردد، عاشقان آن زیادتر می شوند، بنابراین این امر نیاز به برنامه ریزی و مدیریت و صرف هزینه های زیر ساختی می باشد. نباید از آن غفلت کنیم، که درآمد ناشی از آن جایگزین خام فروشی نفت و دیگر ثروتهای ملی می باشد و معرف فرهنگ غنی ماست.

۱۵ـ مردم از دعواهای حیدری ـ نعمتی پاره ای از قدرت طلبان بی درد در عرصه سیاسی ملول هستند و انتظار دارند که هزینه های آن تبدیل به سرمایه اجتماعی شود و از اتلاف فرصتها بپرهیزند. اما مثل آنکه عده ای تنها نانشان از طریق «بحران سازی» های کاذب تامین می شود نه جور دیگر!

۱۶ـ مردم می دانند که «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» راهبرد حضرت امام خمینی (ره) امروزه تبدیل به یک مکتب جهانی شده است و در دنیا مورد استقبال است. دیگر نباید به «خود فریبی» دست بزنیم و کشور را با روشهای نخ نمای اقتباسی اداره کنیم. بلکه باید آنرا تبدیل به «ام القرای» اسلامی سازیم. تا همه جهان بدانند که فرق بین اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام امریکایی یعنی چه؟!

ما امروز به رییس جمهوری نیاز داریم که این خواسته ها را در سرلوحه برنامه های آتی خود بصورت جدی قرار داده و پیگیری کند. حال کدام شخصیت شش گانه بهتر می توانند، آنچه را که مردم در صندوقهای می ریزند باید نشان  دهد. انشاا…

مصطفی شریعتی رودسری