معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در رودسر:

تحریم های اقتصادی باعث شده تا دستگاه های خدمات رسان در تامین امکانات و تجهیزات با چالش مواجه شوند

معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در رودسر :تحریم های اقتصادی باعث شده تا دستگاه های خدمات رسان در تامین امکانات و تجهیزات با چالش مواجه شوند

 علی اوسط اکبری مقدم  در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان رودسر در شرق استان گیلان افزود :این تحریم ها سبب شده تا در تامین امکانات و تجهیزات برای مقابله با بحران ها با مشکل مواجه شویم.

به گفته وی،  برخی از امکانات و تجهیزات بواسطه همین تحریم ها یا وجود ندارد یا به روز نیست و همین وضعیت سبب شده  در مواجهه با حوادث و بحران ها با مشکلات فراوانی روبرو شویم.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان  با اشاره به اینکه برخی از ماشین آلات موجود در استان به سختی فعالیت داشته و برخی نیز غیر قابل استفاده است تصریح کرد :این شرایط نشان می‌دهد ماشین آلات در خدمات دهی  وجود ندارد و مردم هم حق دارند اعتراض کنند و وظیفه داریم با حداقل امکانات بیشترین خدمات را ارائه دهیم.

اکبری مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سیل اخیر مدیران دستگاهای اجرایی همواره پای کار بودند افزود:برای عملکرد برخی از دستگاه ها نقد هم وجود دارد و فعالیت آنها کمرنگ بوده و این موضوع را به جدا پیگیری می کنم .

معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اینکه در سیل اخیر بیشترین خسارت ها متوجه شهرستان تالش بوده و شرایط در رودسر از این حیث کمتر بوده افزود:عمده خسارت ها در حوزه راههای روستایی بوده که به صورت فنی ساخته نشده است..

به گفته وی،  اگر بناست اقدامی بعد از بحران انجام دهیم باید کار اساسی و کلیدی انجام داد.

اکبری مقدم با بیان اینکه در سیل اخیر ۷۰۰میلیارد تومان به زیر ساختهای استان خسارت وارد شد تصریح کرد :اگر کاستی هایی مشاهده می شود معتقدم باید به امکانات و منابع مالی آن هم توجه شود.

وی اظهار کرد :با این منابع مالی که داریم حتی لاستیک ماشین آلات دستگاه های اجرایی را نمی توان تامین کرد.

اکبری مقدم گفت :اگر کاستی وجود دارد باید از مردم عذر خواهی کنیم و من این شهامت را دارم.

وی مهم ترین دغدغه  را در شرایط کنونی ودر سال زراعی جدید بحث ساماندهی سر دهنه های ۱۲شهرستان گیلان ذکر و افزود :در سیل اخیر خسارت های سنگینی به این سر دهنه ها وارد شد  و آنچه در شرایط حاضر فوریت لازم را می طلبد این است که منابعی که در اختیار داریم به این بخش اختصاص دهیم.

وی  با بیان اینکه در دادن خسارت به مردم در سیل اخیر مشکلی نداریم و منابع مالی آن در اختیارمان است افزود :اما معتقدم این پرداخت ها مشکلی برای مردم حل نمی کند.

وی بیان کرد: آنچه مورد تاکید است باید جلوی ساخت و ساز های بی رویه در حریم رودخانه ها گرفته شود.