گرامیداشت هفته وحدت در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد+ تصاویر

، ارسلان زارع ظهر امروز (چهارشنبه) در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در مصلی امام خمینی(ره) رشت که آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و روحانیون و علمای شیعه و اهل سنت از سراسر استان نیز حضور داشتند؛ فرا رسیدن میلاد پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت را تبریک گفت و افزود: حضرت محمد(ص) با معجزه کلام وحی و کتاب آسمانی قرآن؛ وحدت، صداقت، ایمان و علم را برای بشریت در تمامی اعصار به ارمغان آورد.

 

وی با بیان اینکه بنا به تعبیر قرآنی، پیامبر اسلام بهترین الگو و چراغی پر فروغ در مسیر هدایت است، تصریح کرد: امروز در شرایطی میلاد پیامبر اعظم(ص) را جشن می‌گیریم که بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند اخلاق حضرت ختمی مرتبت و سیره و سلوک ایشان که هم‌ نمایانگر کمال انسانیست و هم هدایت‌گر پیشرفت و توسعه است، هستیم.

 

زارع به آیه ۱۲۸ سوره مبارکه توبه اشاره و بیان کرد: تدبیر امام راحل در نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام “هفته وحدت” کاملا دوراندیشانه و حاصل اندیشه حکیمانه ای بود تا جهان اسلام در مقابل بدخواهان مصون بماند و این؛ به تصریح رهبر معظم انقلاب یک ” ایمان و اعتقاد قلبی ” است.

 

وی تاکید کرد: لازم است همه مسلمانان و معتقدان به رسالت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام؛ یکپارچه باشند و متحدتر از قبل، با هوشیاری و هوشمندی، توطئه ها را بشناسند و با آنها مقابله کنند.

 

زارع خاطرنشان کرد: معتقدم وحدت، اصلی ترین رمز موفقیت و راهبرد برتری بر صف پیوسته دشمنانی است که از یکپارچگی ما هراس دارند.

 

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه باید با تقویت روح برادری و تاکید بر اشتراکات فراوان در جامعه اسلامی، فرامین قرآنی را جاری و ساری کنیم، افزود: اتحاد نعمت الهی و وحدت در جامعه، از مظاهر تقوای الهی است.

 

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم قدرشناس کشورمان در برابر هر ظلم و دسیسه ای از سوی دشمنان، پایمردی کرده اند، گفت: تقویت وحدت و یکپارچگی ملی، از هویت دینی و اسلامی پاسداری کرده و دشمنان را نا امید می کند و این انسجام، رمز غلبه بر دشواری هاست.

 

وی تنوع اقوام در گیلان و همزیستی اثربخش آنان را یک فرصت و سرمایه برای استان خواند که باید در جهت توسعه گیلان باید به کار گرفته شود.