June 15,2021 | ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

"دانستن حق مردم است"

اخبار ویژه
تبلیغات

شهردار رشت خبر داد: اجرای مناسب‌سازی خیابان پرستار برای تردد معلولین و نابینایان توسط شهرداری رشت

شهردار رشت خبر داد: اجرای مناسب‌سازی خیابان پرستار برای تردد معلولین و نابینایان توسط شهرداری رشت

سید محمد احمدی، شهردار رشت از اجرای مناسب‌سازی خیابان پرستار به عنوان پایلوت جهت تسهیل در عبور و مرور معلولین و نابینایان خبر داد.

سید محمد احمدی در تشریح دلیل انتخاب خیابان پرستار به عنوان خیابان پایلوت در زمینه مناسب‌سازی برای عبور و مرور معلولین و نابینایان اظهار داشت: بر اساس آخرین ضوابط و دستور العمل‌های ابلاغی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی استان گیلان اصلاح و مناسب‌سازی پیاده روی خیابان پرستار به دلیل قرار گرفتن اداره کل بهزیستی در آن خیابان و همچنین مجاورت با مراکز درمانی، به عنوان خیابان پایلوت محل عبور و مرور معلولین ونابینایان در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون در حال اجرا می‌باشد.

شهردار رشت با بیان اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال توسط منطقه دو شهرداری رشت در حال اجرا می‌باشد، اظهار داشت: بر اساس قرارداد این پروژه ۱۶۰۰ متر مربع از این خیابان برای عبور و مرور معلولین و نابینایان مناسب‌سازی خواهد گردید که تاکنون ۹۰۰ متر مربع از آن اجرا گردیده و تعداد ۱۰ عدد رمپ نیز احداث شده است.

وی همچنین افزود: در طراحی شهری باید حداقل خدمات و امکانات بصورت یکسان در اختیار تمام اقشار (بویژه جانبازان و معلولین عزیز) قرار گیرد و به گونه‌ای باشد که فعالیت تمامی افراد جامعه از هر قشر و با هرمحدودیتی را فراهم نماید. یک شهروند جانباز و معلول، از حقوق اجتماعی برابری با سایر شهروندان برخوردار است و این حق و حقوق برابر، شامل امکان دسترسی آسان به اماکن مختلف شهری و معابر مناسب برای رفت و آمد این قشر جامعه می‌باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنا داریم که اصلاح و مناسب‌سازی را در همه پیاده روها و معابر شهر انجام دهیم و خیابان پرستار آغاز این راه است.