کل اخبار 28585 اخبار امروز : 0
 • تاریخ : پنج شنبه - ۵ - خرداد - ۱۴۰۱
 • برابر با : Thursday - 26 - May - 2022
 • ساعت :
  آشپزی که ۱۵۰ میلیون تومان پاداش گرفت!

  افشای اسناد پاداش‌های عجیب عزیزی‌خادم به مشاوران رسانه‌ای‌

  مشاوران رسانه‌ای رییس معزول فدراسیون فوتبال تنها در سه سفر خارجی مبالغ هنگفتی را به عنوان پاداش و تنخواه دریافت کرده‌اند که در نوع خود جالب توجه است.

  به نقل از ایسنا، با گذشت حدود ۷۰ روز از عزل رییس فدراسیون فوتبال و آغاز حسابرسی اسناد فدراسیونی که در سال ۱۴۰۰ تنها به بودجه و اعتبارات دولتی متکی بوده، مستندات افشای تخلفات متعدد و گسترده این دوره که به فدراسیون خوبان عالم مشهور است، هم چنان ادامه دارد.

  پیش از این اسنادی از پاداش رییس معزول و سرپرست پرحاشیه تیم ملی منتشر و مورد توجه قرار گرفت و حالا فهرست بلندبالایی از تخلفات گسترده در بخش رسانه و روابط عمومی فدراسیون فوتبال مشاهده می‌شود که در نوع خود بی‌سابقه به نظر می‌رسد.

  فدراسیون فوتبال در این دوره از حضور چهره‌هایی هم‌چون محمودرضا رضایی در جایگاه مدیر رسانه‌ای تیم ملی استفاده کرده که البته از تصویربرداران با سابقه در تلویزیون به شمار می‌رود اما در حوزه مدیریت رسانه و روابط عمومی تیم‌های ملی و باشگاه‌ها همچنین تجربه و دانش حوزه افسر رسانه‌ای فوتبال گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسید و گفته می‌شد بر مبنای برخی ارتباطات شخصی و معرفی یکی از نزدیکان پرحاشیه رئیس وقت، به این سمت انتخاب شده است.

  در سایر بخش‌های حوزه رسانه و روابط عمومی فدراسیون نیز افرادی به کار گرفته شدند که برخی از آن‌ها دو شغله و یا حتی سه شغله بودند، با این وجود با حقوق، کارانه، اضافه کار و مزایای کامل بیش از سایر کارکنان فدراسیون و البته بدون ثبت ساعت ورود و خروج و بر خلاف ضوابط اداری مشغول به کار شدند.

  سفرهای پرحاشیه و خبرساز برون مرزی و حتی داخلی اعضای این گروه نیز قابل توجه و مصداق تخلفات متعدد و گسترده به شمار می‌رود.

  بر اساس اسناد حسابرسی شده علی عالی (مشاور و دستیار رییس)، حسین شریفی (مدیر روابط عمومی)، حسین قهار (خبرنگار و کارمند روابط عمومی) و سعید زارعیان (عکاس و کارمند روابط عمومی) بدون دریافت مجوز شورای برون مرزی و به صورت غیرقانونی تیم ملی را در سفر به کشورهای بحرین، اردن، لبنان و امارات همراهی کردند و علاوه بر هزینه‌های اقامتی به ترتیب ۸۵.۱۵۰، ۱۳۱ و ۱۴۶ میلیون تومان پاداش دریافت کردند.

  هم‌چنین علی عالی ۶۰۰ یورو و سایر نفرات هر کدام ۸۵۰ یورو به عنوان حق ماموریت سفر‌های برون مرزی را تنها در سفر به بحرین دریافت کردند که این پرداختی نیز چندین برابر دستورالعمل پرداخت حق ماموریت در سفرهای خارجی وزارت ورزش و جوانان بوده است.

  در مستندات این سفر، اسامی علی رستم منش، حمیدرضا مهرعلی و امیر اسماعیلی نیز دیده می‌شود که باز هم بدون دریافت مجوز شورای برون مرزی اعزام شدند و رستم منش هم‌چنین اسماعیلی پاداش صعود را نیز علاوه بر حق ماموریت برون مرزی دریافت کرده‌اند.

  رستم‌منش به عنوان آشپز تیم ملی را در سفر به بحرین همراهی کرد در حالی که تیم‌های ملی در کشورهای عربی معمولا مشکلی از جهت تهیه غذای مناسب نداشته‌اند و در هتل ۵ ستاره منامه به همراه داشتن آشپز ضروری به نظر نمی‌رسید. همچنین در صورت نیاز به آشپز نیز احتمالا استفاده از آشپزی که سابقه همکاری با خورشیدی سرپرست تیم ملی در برخی از رستوران‌های تهران را داشته از دیگر عجایب این دوران به نظر می‌رسد.

  هم‌چنین بر اساس اعلام مسوولان فدراسیون فوتبال، علی عالی و حسین شریفی بدون دریافت مجوز شورای برون مرزی تیم ملی فوتسال را نیز در سفر به کشور لیتوانی همراهی کردند که گزارشی از پاداش و یا حق ماموریت‌های این سفر در اسناد حسابرسی به ثبت نرسیده است.

  عالی، شریفی، قهار و زارعیان در سفر به لبنان، اردن و امارات نیز مجوز شورای برون مرزی را دریافت نکرده و تخلف قبلی را مجددا تکرار کردند که در این سفرها نیز ۸۵۰ یورو (شریفی ۷۰۰ یورو) به عنوان حق ماموریت برون مرزی دریافت کردند.

  موارد پرداختی ارزی و ریالی فوق تحت عنوان حق ماموریت خارجی و پاداش صعود به جام جهانی جدا از پرداخت حقوق، اضافه کار، کارانه و سایر مزایا صورت پذیرفته است که البته در این بخش نیز به ضوابط و دستورالعمل‌های اداری و سازمانی توجهی صورت نگرفته است.

  سند دیگری در اسناد حسابرسی فدراسیون فوتبال نشان می‌دهد حسین شریفی، قهار و زارعیان مجموعا مبلغ ۶ هزار یورو از امور مالی فدراسیون دریافت کرده‌اند که باید اسناد مرتبط با هزینه آن به عنوان تنخواه و یا عین مبلغ به امور مالی بازگردانده می‌شد که این اقدام تاکنون صورت نگرفته است.

  ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که حتی بدون داشتن مجوز هیات رئیسه و مجوز سفر از جانب شورای برون مرزی شاید اگر پاداش‌های اختصاص یافته یا سایر پرداختی و هزینه‌ها با تلاش رئیس وقت فدراسیون از محل اسپانسر تامین شده بود، جای توجیه را باقی می‌گذاشت اما با وجود مشکلات عدیده و بدهی‌های سنگین فدراسیون فوتبال، اینگونه پاداش‌های ریالی و ارزی از محل اعتبارات و کمک‌های دولتی پرداخت شده آن هم در شرایطی که پرداخت پاداش بیش از ۱۰۰ میلیون تومانی بابت صعود از مرحله اول دور مقدماتی جام جهانی به نفرات تیم رسانه‌ای همراه با تیم ملی که حتی مجوز سفر را نیز دریافت نکرده بودند بی‌سابقه به نظر می‌رسد.

  از سوی دیگر برخی از این نفرات در سفرهای داخلی و حتی برون مرزی تیم ملی فوتبال بانوان نیز حضور داشته‌اند که این تخلف بر خلاف ضوابط صریح ابلاغی وزارت ورزش و جوانان و ممنوعیت حضور آقایان به عنوان اعضای تیم‌های ملی بانوان روی داده و در نوع خودش قابل بحث و بررسی است.

  مجموع هزینه‌های هتل مشاوران رسانه‌ای در اردن معادل ۱۰۰ میلیون تومان شده است.

  همچنین در گزارش ارائه شده، ۳۴ هزار و ۷۰۰ یورو برای پرواز چارتر به قطر هزینه شده که قابل تفکیک نیست. این مبلغ معادل یک میلیارد و ۴۱ میلیون تومان است.

  علاوه بر این، مبلغ ۶۵ هزار و ۸۱۰  یورو هزینه صورت حساب هتل در امارات شده که میزان خدمات و نوع اتاق استفاده شده قابلیت تفکیک ندارد. این مبلغ معادل  یک میلیارد و ۹۷۴ میلیون تومان است.

  مدارک رسمی این پرداخت‌ها به شرح زیر است:

   

  نوشته های مشابه

  به دنبال ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از ۳۰ ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، دانشگاه علوم پزشکی آبادان جهت تنویر افکار عمومی متنی را منتشر کرد.
  خرداد ۴, ۱۴۰۱
  گزارش صدا و سیما دروغ از آب درآمد

  به دنبال ادعای فردی مبنی بر اینکه در حادثه فروریختن ساختمان، بعد از ۳۰ ساعت از زیر آوار بیرون آورده شده است، دانشگاه علوم پزشکی آبادان جهت تنویر افکار عمومی متنی را منتشر کرد.

  به نقل از فارس، شب گذشته صداوسیما گزارشی پخش کرد که در آن فردی مدعی شد پس از ۳۰ساعت از زیر آوار در آمده است؛ حالا امروز تصویری از این فرد در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد او قبلا در حال کمک رسانی به مردم در ماجرای حادثه آبادان بوده است. دانشگاه علوم […]

  ۲۹۳ ابتلا و ۵ فوتی؛ آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران
  وزارت بهداشت اعلام کرد:

  ۲۹۳ ابتلا و ۵ فوتی؛ آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران

  بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۲۹۳ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۵ تن جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند.

  هیچ بهانه‌ای برای تعویق در بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن پذیرفته نیست
  استاندار گیلان در دیدار معاون شرکت ساخت‌وتوسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور؛

  هیچ بهانه‌ای برای تعویق در بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن پذیرفته نیست

  استاندار گیلان با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه راه آهن استان در زمان اعلام شده و اهتمام دولت سیزدهم برای انجام این مهم گفت: هیچ بهانه‌ای برای توجیه کندی روند اجرای پروژه و تعویق در زمان بهره برداری آن پذیرفته نیست.

  تعداد طرح های زیاد این مجلس نامناسب است | توصیه عدم دخالت در انتصابات به نفع خودتان است
  رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس:

  تعداد طرح های زیاد این مجلس نامناسب است | توصیه عدم دخالت در انتصابات به نفع خودتان است

  رهبر انقلاب، انقلابی ماندن را مهم‌تر از انقلابی بودن خواندند و خاطرنشان کردند: بعضی افراد در سالهای اول انقلاب بسیار پر شور و حرارت و به تعبیری سوپرانقلابی بودند اما استقامت و طاقت ماندن در این راه را نداشتند و نتوانستند در مسیر بمانند بنابراین مشکل‌تر از انقلابی بودن، انقلابی ماندن فردی و جمعیِ مجلس […]

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا