کل اخبار 29246 اخبار امروز : 0
 • تاریخ : پنج شنبه - ۱۶ - تیر - ۱۴۰۱
 • برابر با : Thursday - 7 - July - 2022
 • ساعت :
  مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت:

  واگذاری الکترونیکی زمین توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

  شهاب جنابی با اشاره به مصوبات سفرهای دولت به استان‌ها گفت: در ۸ ماهه آغاز به کار دولت سیزدهم، ۲۱ سفر استانی توسط رئیس جمهور و هیأت دولت انجام شده که خوشبختانه شهرک‌های صنعتی همواره پای ثابت اجرای مصوبات سفرهای استانی هستند.

   مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مأموریت‌ها و رویکردهای مهم این وزارتخانه را مشارکت فعال در حوزه تأمین و تکمیل زیرساخت‌های بخش صنعت و تولید با محوریت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سراسر کشور اعلام کرد.

  شهاب جنابی با بیان این مطلب در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی این سازمان در بندر انزلی با اشاره به مصوبات سفرهای دولت به استان‌ها گفت: در ۹ ماهه آغاز به کار دولت سیزدهم، ۲۱ سفر استانی توسط رئیس جمهور و هیأت دولت انجام شده که خوشبختانه شهرک‌های صنعتی همواره پای ثابت مصوبات سفرهای استانی هستند.

  وی با بیان این‌که پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است افزود: پروژه فعال‌سازی واحدهای راکد صنعتی و ارتقاء ظرفیت واحدهای نیمه فعال نیز از دیگر اولویت‌های مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

  مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه به طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه اشاره و اضافه کرد: طرح آمایش سرزمین برای بخش صنعت، معدن و تجارت کشور یک ضرورت است و پس از جمع‌بندی آن با همفکری ذینفعان این بخش در شهرستان‌ها و استان‌ها، فعالیت‌های آتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت مبتنی بر این سند دنبال خواهد شد تا در آن، ضمن توجه به اشتغال آینده شهرستان، از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در هر منطقه به‌طور مناسب استفاده شود.

  جنابی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اجرای این طرح، در هر شهرستان متناسب با فرصت‌ها و نیازهایی که از حیث اشتغال وجود دارد، تصمیمات لازم برای نحوه فعالیت‌های آتی بخش صنعت، معدن و تجارت شهرستان در آینده، اتخاذ می‌شود که بسیار حائز اهمیت است.

  وی نقش شهرک‌های صنعتی استان‌ها در طرح آمایش سرزمین را بسیار مهم عنوان و اظهار امیدواری کرد این طرح در شهرستان‌ها و استان‌ها با قوت تمام اجرایی شود.

  مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که مسئولان همواره باید دغدغه فعالان تولید و اقتصاد را دغدغه خود بدانند، تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت همواره بر روی این مطلب تأکید دارند و در ارتباط با شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک نیز بایستی این موضوع پررنگ‌تر باشد.

  جنابی از مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها خواست در شهرک‌های صنعتی بزرگ، پیشخوان پاسخگویی شکل بگیرد تا فعالان اقتصادی بتوانند با سهولت بیشتری، دغدغه‌ها و مسائل خود را دنبال نمایند.

  وی همچنین با اشاره به رونمایی از سامانه سازمان هوشمند و واگذاری الکترونیکی زمین توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: اقدامت تحولی خوبی در حوزه بازطراحی فرآیندهای کاری و استفاده از سامانه‌های نرم افزاری، در تعامل معاونت هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران صورت گرفته است که یک مرحله از آن، در سامانه‌ای که امروز رونمایی شد، مشاهده می‌شود و این کار، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بروز خطای انسانی یا نگرانی از بروز تخلف‌های احتمالی خواهد داشت و به شفافیت فرآیند واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی و سهولت آن برای ذینفعان کمک خواهد کرد.

  مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: کاهش رفت و آمد مدیران واحدهای صنعتی به ستاد مرکزی شرکت‌های استانی، از اهداف راه اندازی این سامانه است که امیدواریم به همت شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها و خدمات دهی الکترونیکی از طریق این سامانه سبب افزایش رضایتمندی سرمایه گذاران صنعتی شود.

  جنابی با اشاره به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق شعار امسال با عنوان «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» افزود: با توجه به اهمیت موضوع شعار امسال که از سوی رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی تعیین شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه مشخصی برای تحقق این شعار طراحی نموده است که مبتنی بر آن، اقدامات مشخصی نیز برای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی پیش‌بینی شده که لازم است با قوت و جدیت دنبال شود.

  وی با بیان این‌که حمایت از تولید داخلی، دانش بنیان، اشتغال آفرین و بومی‌سازی صنایع به‌عنوان راهبرد اصلی در وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال خواهد شد، اضافه کرد: اقدامات خوبی در زمینه ضابطه‌گذاری و پیش‌بینی تسهیلات برای شرکت‌های دانش بنیان و اشتغالزا انجام شده است.

  مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، تقارن این موضوع مهم با نشست امروز را حائز اهمیت دانست و با یادآوری این جمله کلیدی که «خرمشهرها درپیش است»، گفت: وقتی خاطرات فتح خرمشهر از سوی کسانی که آن دوران را درک نموده‌اند بیان می‌شود، ضمن ایجاد امید مضاعف در انسان، این درس مهم نیز یادآوری می‌شود که با توکل بر خدا و تلاش و مجاهدت خالصانه که نصرت الهی را نیز می‌تواند درپی داشته باشد، انشاء الله خرمشهرهای پیش رو نیز فتح خواهد شد و آینده روشنی پیش روی کشور و مردم عزیزمان خواهد بود.

  در نشست اجرایی و تخصصی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که به مدت دو روز به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان در بندر انزلی آغاز به کار کرده است، مهم‌ترین موضوعات اجرایی حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در قالب ۸ کارگروه تخصصی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار می‌گیرد.

  در آیین گشایش این گردهمایی، با حضور علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شهاب جنابی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سامانه سازمان هوشمند و واگذاری الکترونیکی زمین در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان یکی از پروژه‌های تحولی وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمایی و از ۹ شرکت شهرک‌های صنعتی که در شاخص‌های برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰ حائز رتبه‌های برتر شدند، تقدیر شد.

  نوشته های مشابه

  یک گیلانی درمان سرطان تیروئید را با طب سنتی در دانشکده ابن سینا گرجستان ارایه داد
  تیر ۱۵, ۱۴۰۱

  یک گیلانی درمان سرطان تیروئید را با طب سنتی در دانشکده ابن سینا گرجستان ارایه داد

  مازیار صیادی محقق وپژوهشگر ودانشجوی دکتری صلاحیت حرفه ای در طب سنتی ومکمل در دانشکده ابن سینا در تفلیس گرجستان با حضور اساتید ومحققین، شیوه درمانی سرطان تیروئید را از مسیر طب سنتی ارایه داد ومورد استقبال اساتید واقع گردیده است ، که وی با ارایه مستندات وادله های محکم سونوگرافی و(ام، ار،ای) وآزمایشات خونی […]

  یک کارشناس اقتصادی: عدم تحقق برجام، تورم را به ٧٨ درصد می‌رساند

  یک کارشناس اقتصادی: عدم تحقق برجام، تورم را به ٧٨ درصد می‌رساند

    وحید شقاقی‌شهری، کارشناس اقتصادی : نرخ تورم تا ۱۲٫۲ درصد تورم افزایش یافت که بخش عمده‌ای از این افزایش نرخ تورم ماهانه به اجرای سیاست حذف ارز ترجیحی برمی‌گردد و به دنبال آن افزایش ۱۰ درصدی قیمت مواد خوراکی گزارش شد. این در حالی است که اگر این سیاست در زمان مناسب و درست […]

  فرماندار بوشهر : اتاق خانم ها و آقایان در ادارات باید جدا باشد | با هیچکس شوخی ندارم!
  دیوار کشی در دولت رئیسی ادامه دارد

  فرماندار بوشهر : اتاق خانم ها و آقایان در ادارات باید جدا باشد | با هیچکس شوخی ندارم!

  ایران تایمز نوشت : فرماندار بوشهر گفت : ما با هیچکس و هیچ مدیری در حوزه عفاف و حجاب تعارف نداریم. صالح رحیمی افزود : باید اتاق خانم ها و آقایان در کلیه دستگاه‌های اجرایی جدا باشد و هیچ همکار خانمی نیز نباید در شورای اداری شهرستان بوشهر بدون چادر حضور یابد، هر مدیری که […]

  مدیر تیم ملی جوانان معرفی شد
  تیر ۱۴, ۱۴۰۱

  مدیر تیم ملی جوانان معرفی شد

  افشین ناظمی که چهره شناخته شده ای در فوتبال گیلان بشمار می رود به عنوان مدیر تیم ملی جوانان انتخاب شد.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برو بالا