مهندس داراب زاده ،مدیرعامل برق منطقه ای گیلان :

درخشانترین سالهای عملکرد صنعت برق ایران در سال‌های درگیر کشور با بیماری کرونا رقم خورد/کسب رتبه ی اول کشوری توسط شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در ارتباط با عملکرد در ایام بیماری کرونا

اختصاصی پایگاه گیلان بهتر نوین_ اولین نشست خبری حضوری مهندس داراب زاده،مدیر عامل موفق برق منطقه ای گیلان با اهالی رسانه بعد از کاهش اپیدمی کرونا به ابتکار مهندس احمدی ،مدیر پرتلاش و کاربلد روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برگزار شد.

در این نشست مهندس داراب زاده ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه س و تسلیت کشته شدگان ریزش ساختمان متروپل در آبادان و همچنین تسلیت رحلت حضرت امام خمینی ره و شهادت آیت الله احسانبخش و ضمن قدردانی از زحمات بی شائبه ی تمامی مطبوعات و رسانه های گروهی در ایام طولانی مدت بیماری کرونا اظهار داشت:
بایستی اعلام نمایم شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به همراه صنعت برق کشور در سالهایی که بیماری کرونا بشدت شیوع پیدا کرده بود،برای پایداری شبکه برق در کل کشور و بویژه مراکز درمانی و بیمارستان ها و همچنین مردم ،یکی از درخشانترین سالهای عملکرد خود را رقم زد و کارکنان پرتلاش صنعت برق به این خاطر احساس غرور می کنند.همچنین کسب رتبه ی اول کشوری توسط شرکت سهامی برق منطقه ای بخاطر عملکردش در این ارتباط یکی دیگر از افتخارات ماست.
وی با اشاره به احداث نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان رودبار در آینده ی نزدیک گفت: در آینده نزدیک با برگزاری مناقصه از سوی ساتبا ۴ نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی در استان گیلان احداث می‌شود.

به گفته ی مهندس داراب زاده ،حدود دو سال کرونا سالهای سخت و طاقت فرسایی برای همه مردم بود و تمام تلاش ما در دوران کرونا جلوگیری از قطعی برق بود که این تلاش‌ها را تأمین برق مراکز درمانی و بیمارستان‌ها قابل مشاهده بود.

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان تاکید کرد: با وجود تمام مشکلات مالی پروژه‌های خوبی را توانستیم به بهره برداری برسانیم و همچنان تلاس داریم که نگذاشته و نگذاریم که به دلیل محدودیت‌ها و مشکلات مالی پروژه‌ای به روی زمین بماند زیرا در مقطعی از زمان قرار داریم که دشمن با همه قوا می‌خواهد چهره ی ناکارآمدی را از کشور و نظام به تصویر بکشد.

وی با اشاره به اجرای چندین پروژه‌ زیربنایی گفت: برخی از پروژه‌های زیر بنایی کشوری و ملی هستند که ارزش ریالی پروژه‌های در حال اجرا بالغ بر هزار میلیارد تومان است که از پیشرفت‌های خوبی برخوردار است.

داراب زاده با تاکید بر اینکه همزمان با پایش و اصلاح نقاط آسیب‌پذیر در استان اقدامات موثر دیگری را در حال انجام است، افزود: پروژه های اضطراری در دست اقدام داریم که شامل ۸ پروژه زیر بنایی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در حال انجام است که از این تعداد ۶ پروژه به بهره برداری رسیده و ۲ پروژه دیگر در هفته‌های آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه شرکت برق منطقه‌ای استان گیلان اقدامات موثری در سطح ملی انجام داده است، گفت: برق گیلان با نقدینگی معادل ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان،به نمایندگی از شرکت‌های برق کشور، پروژه انجام داده و مورد تشویق قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان گیلان افزود: با پیگیری‌های مداوم گیلان توانستیم ساختگاههای استان گیلان را برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی به تصویب و تایید رسانیدم.

وی ادامه داد: در آینده با برگزاری مناقصه از سوی ساتبا ۴ نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی در استان گیلان احداث می‌شود.

داراب زاده با اشاره به اینکه این نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان رودبار اجرایی خواهد شد، گفت: همیشه از استان گیلان به عنوان یک استان بارانی یاد می‌کردند که با احداث این نیروگاه خورشیدی در گیلان نقطه عطفی در تولید برق را شاهد خواهیم بود.مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی گیلان بهتر نوین و نشریات گیلان بهتر و دنیای خبر در ارتباط با بحث الگوی مصرف و مدیریت مصرف انرژی برق و کاستی های موجود در ارتباط با بحث الگوی مصرف در پیک گرما گفت: از مردم میخواهیم مثل همیشه به روال سنوات قبل هوشمندانه از برق استفاده کنند،در ضمن
منظور از مدیریت مصرف استفاده نکردن و کم مصرف کردن نیست بلکه درست مصرف کردن است.

وی با اشاره به اینکه ۹۹ درصد تعمیرات نیروگاه‌های سراسر کشور انجام شده است گفت: تمام نیروگاه‌های کشور در امادگی کامل هستند.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان ،
در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد مشکلات برق بخش سنگر شهرستان رشت گفت: تمام تلاش ما این است که امسال حتی به صورت موقت هم یک ایستگاه پست ۶۳ کیلوولت را نصب کنیم تا مشکلات برق در این بخش حل شود.