تندروهای داخلی و خارجی برای ترور رابطه ایران با دنیا متحد شده‌اند

با انتخاب دکتر پزشکیان، به تندروی ، دروغ و آمار سازی های غیر واقعی و ویرانی کشور «نه بزرگ » بگویید

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__ترکتازی تندرو ها در داخل کشور چندین سال است علیه ارتباط و همگرایی ایران  و دنیا وارد میدان سیاست و حکمرانی شده‌ است. تیم سعید جلیلی و تندرو های همراه وی، در واقع تمام برنامه ریزی اش این بوده و هست که هرگونه رابطه ی معمولی ایران با دنیا را در پس […]

علی کریمی پاشاکی_ روزنامه نگار__ترکتازی تندرو ها در داخل کشور چندین سال است علیه ارتباط و همگرایی ایران  و دنیا وارد میدان سیاست و حکمرانی شده‌ است. تیم سعید جلیلی و تندرو های همراه وی، در واقع تمام برنامه ریزی اش این بوده و هست که هرگونه رابطه ی معمولی ایران با دنیا را در پس شعار های خانمان برانداز ،یا قطع و یا دچار مخاطرات جدی نماید.
پس در این زمین بازی طراحی شده از سوی تندرو های دنیا از نتانیاهو،ترامپ و…  بطور مستقیم و یا غیرمستقیم نقش دارند.
حال با کمال تأسف در داخل کشور عده‌ای تندرو و مصون از هر گزندی در تلاشند تا تمام مشکلاتی که خود همفکران شان در دولت های نهم و دهم و پس از آن به عنوان دولت درسایه ایجاد کرده‌اند را به گردن مذاکرات هسته‌ای و توافق برجام بیندازند. اما آیا کسی هست که نداند مشکلات اصلی کشور از قبل از مذاکرات هسته‌ای و برجام و از دولت معجزه ی هزاره سوم یعنی دولت آقای احمدی نژاد شروع شده است!؟

همین آقای سعید جلیلی و همفکرانش وقتی که مشاهده کردند فواید خوب همان برجام کم رمق،ترامپ لمپن را از کاخ سفید اخراج کرد و طوری نتانیاهو و دیگر تندروها را در دنیا به انزوا انداخت که به هر قیمتی تلاش کرده و می کنند یا این توافق کم رمق را از بین ببرند و یا به نام خود سند بزنند!!.
در این زمانه ی سخت که زندگی ایرانیان با سختی و مشقات کمرشکن زیر بار تورم ، گرانی های لجام گسیخته و بی تدبیری مدیران قرار دارد به نظر می‌رسد برخی در داخل ناخواسته یا خواسته تمایل دارند در زمین طراحی شده ی نتانیاهو و دیگر تندروهای دنیا…بازی کنند.
تندروهای داخلی بخوبی می دانند،ایران منزوی و تنها،آرزوی تل‌آویو و دیگر تندروها است.
در سالهای گذشته همین برجام ناقص باعث شد تا اروپایی ها نگذارند که مکانیسم ماشه ی مورد تقاضای ترامپ عملیاتی شود. حتی حمایت حداقلی اروپایی ها و برخی کشورهای دیگر از ایران،نتانیاهو و برخی دیگر از مخالفان تندرو را عصبانی کرده بود .
اسرائیل و برخی در داخل کشور به هیچ عنوان نمی خواهند که تحریم های ظالمانه ی اعمال شده از بین برود،چون در صورت لغو تحریم ها ،در ایران رونق اقتصادی و ‌گشایش در زندگی مردم صورت خواهد گرفت و ایران به بازار مهم و اصلی سرمایه گذاری خارجی تبدیل خواهد شد ، این موضوع تمام تندروها اعم از داخلی و خارجی ایران را عصبانی کرده است و با کمال تأسف برخی تندرو مدعی در داخل در حال کمک به این دشمنان قسم خورده کشور هستند.

دوست و دشمن در این دنیا می داند که برجام دستاورد  بسیار بزرگی بوده است ولی تندروها و پایدارچی ها و سعید جلیلی و…در داخل کشور مشکلات جناحی،سیاسی،گروهی و مخالفت با فلان را به دشمنی با برجام ختم کردند.
برجام  اگر به صورت همان نیم بند هم اجرا می شد و یا شود،بسیاری از گره ها و مشکلات اقتصادی کشور را به راحتی می توانست و می تواند حل و فصل کند.
اساساً همین که ترامپ،نتانیاهو و تندروها با برجام مخالف هستند،یعنی هدف گذاری های  برجام درست بوده است.
اتاق های فکر علیه ایران در تل‌آویو ونقاط دیگر دنیا،برنامه ریزی کرده اند, که می توان  بخشهایی را در ایران عصبانی کرد و ایران را وادار به واکنش غیرمتعارف نمود و بعد از واکنش احتمالی ایران،می توان واکنش جامعه ی جهانی را علیه ایران شوراند و متحد کرد،کاری که با وجود برجام و انجام پروتکل های مرتبط،برای آنان ممکن نبود و نیست.یکی می نویسد بندر حیفا را مورد تهاجم قرار دهیم و دیگری چیز دیگر می گوید و … .
قطعاً با این نوع عمل و نگرش،جامعه جهانی ما را تشویق نخواهند کرد و زمین بازی به نفع نتانیاهو و تندرو های دیگر عوض خواهد شد و ما برای آنها بازی خواهیم کرد. بیاد بیاورید در جریان اعدام شیخ نمر در عربستان  و حمله برخی به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران  باعث شد داستان عوض شود و ما  متهم شویم و آنها مظلوم.

فرصت انتخاب دکتر پزشکیان را غنیمت بدانیم و به تندروها و سیاست های خانمان برانداز آنان« نه بزرگ » بگوییم

هم اکنون ملت بزرگ ایران در یک پیچ تعیین کننده ی تاریخی و در آستانه ی برگزاری مرحله ی دوم انتخابات دوره ی چهاردهم ریاست جمهوری قرار دارد و اگر از این فرصت مغتنم تاریخی برای تامین زندگی شرافتمندانه برای تمام ایرانیان با انتخاب دکتر مسعود پزشکیان ، استفاده نکند ، باید در آینده به نسل‌های پیش رو پاسخگو باشد که چرا از فرصت های بوجود آمده بخوبی استفاده نکرده است.

تفکر سعید جلیلی ، تفکر و برنامه ای نیست که بتواند یا بخواهد ایران را از مشکلات رهایی بخشد و این ادعا مستند و مسبوق به سوابق کاری وی و همفکرانش است.

تندروها از آن روزی که در ایران بقدرت رسیده‌اند تاکنون به غیر از عقبگرد و مشکلات در تمام حوزه‌ها ، هیچ دستآورد مثبتی برای ملک و ملت به ارمغان نیاورده اند‌.
پس با انتخاب دکتر پزشکیان ، زندگی شرافتمندانه و منطقی را به ایران و ایرانی باز گردانیم.