اظهارات عجیب رئیس جمعیت هلال احمر:

به برکت امام حسین فوتی ها و تصادفات جاده ای در سفر اربعین کمتر از سفر حج است!

رئیس جمعیت هلال احمر گفته است :  به برکت امام حسین در سفر اربعین تصادفات جاده‌ای و آمار فوتی‌ها کمتر از سفر حج است. ظاهرا حج که یکی از فرعیات مهم  دین اسلام است از نظر جناب مسئول برکت چندانی ندارد. البته در طول اربعین امسال تعداد جانباختگان کم نیز گزارش نشده است.   پیر […]

رئیس جمعیت هلال احمر گفته است :  به برکت امام حسین در سفر اربعین تصادفات جاده‌ای و آمار فوتی‌ها کمتر از سفر حج است. ظاهرا حج که یکی از فرعیات مهم  دین اسلام است از نظر جناب مسئول برکت چندانی ندارد. البته در طول اربعین امسال تعداد جانباختگان کم نیز گزارش نشده است.

 

پیر حسین کولیوند در نشست هلال احمر و نمایندگان مجلس با تشکر از حضور نمایندگان مجلس و حمایت‌های آن‌ها گفت: حضور میدانی شما با این روحیه بی‌نظیر است وبا دیدن شما انرژی گرفته و تشکر می‌کنم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در هر فعالیتی اشکالاتی وارد است اما عجیب است در اربعین به برکت حضرت سیدالشهدا خیلی از موارد و مسائل مرتفع می‌شود.

وی افزود: ما نسبت به اربعین سال گذشته آسیب شناسی انجام داده و امسال با برنامه جدیدتری برای اربعین وارد شدیم و همکاری و هماهنگی خود با وزارت خانه کار، کشور، بهداشت، مخابرات و حشدالشعبی عراق افزایش یافت و جلسات حضوری برگزار شد.

وی با مقایسه شرایط و تجربه سفر حج و اربعین گفت: کل حجاج ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بودند و رفت و آمد و اتوبوس حجاج مشخص بود همچنین حتی کالری غذایی و اعمال زیارتی و ساعات آن مشخص است و زیرساخت در عربستان فراهم است، همه حجاج معاینه می‌شوند و همگی پزشک همراه دارند.

حال آنکه در سفر اربعین، از بچه در شکم مادر تا فرد مسن پیر و با کهولت سن که حتی چند ساعت تا مرگ فاصله دارد حضور دارند و فرد بیمار معتقد است یا شفا گرفته یا در راه زیارت امام حسین می‌میرد. اما بواسطه برکت امام حسین در سفر اربعین فوتی‌ها و تصادفات جاده‌ای کمتر از سفر حج است.

وی افزود: این موضوع را برای صلیب سرخ جهانی ارائه و از آنها برای حضور در کنگره اربعین دعوت کردیم و صلیب سرخ پس از حضور در این کنگره مصوب کرد تا آموزش مدیران صلیب سرخ جهانی به ایران واگذار شده و آموزش میدانی آنها در سفر اربعین حسینی باشد.

وی در پایان گفت: بر همین اساس وزیر بهداشت، وزیر مخابرات کشور عراق، مسئولان ایران و ۵۰ سخنران خارجی در این کنگره حضور داشتند.