به بهانه «حقوق بشر» صورت گرفت؛

تحریم‌های جدید غرب؛ چهار نفر از مسئولان سپاه به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که این کشور به همراه آمریکا و اتحادیه اروپا به بهانه «حقوق بشر»، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کردند. بنا بر فهرستی که وزارت خارجه انگلیس منتشر کرده است، چهار نفر از مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند.

به نقل از فارس، در ادامه مواضع ضد ایرانی کشورهای غربی، وزارت خارجه انگلیس از تحریم مشترک لندن، اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران خبر داد.

وزارت خارجه انگلیس در صفحه اینترنتی خود خبر داد که این کشور به همراه ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، در خصوص «نقض حقوق بشر» تحریم‌های جدیدی علیه مقام‌های ایرانی اعلام می‌کنند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس درباره اقدام ضد ایرانی جدید لندن، بروکسل و واشنگتن بیانیه صادر کرد و ادعاهای غربی‌ها درباره نقض حقوق بشر در ایران را بار دیگر تکرار کرد.

وزیر خارجه انگلیس با ادبیاتی سخیف و ضد ایرانی مدعی شد: «بریتانیا و شرکای بین‌المللی‌مان امروز بار دیگر روشن می‌کنند که ما ظلم وحشیانه رژیم را نادیده نخواهیم گرفت. ما به اقدامات گسترده ادامه خواهیم داد تا رژیم را مسئول اعمال خود بدانیم».

بنا بر فهرستی که وزارت خارجه انگلیس منتشر کرده است، چهار نفر از مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند.

بنا بر اعلام وزارت خارجه انگلیس، «محمد نظر عظیمی» فرمانده سپاه قرارگاه نجف اشرف (استان کرمانشاه)، «حبیب شهسواری» فرمانده سپاه استان آذربایجان غربی، «محسن کریمی» فرمانده سپاه استان مرکزی، «احمد خادم» فرمانده قرارگاه کربلا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنوب غرب کشور، در فهرست تحریم قرار گرفتند.

اقدام انگلیس و دیگر کشورهای غربی در شرایطی انجام شده که هفته گذشته برخی رسانه‌های غربی گزارش داده بودند که اتحادیه اروپا ممکن است دوشنبه (چهارم اردیبهشت) هفتمین بسته تحریمی علیه ایران را به تصویب برساند.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این تصمیم‌های غربی‌ها در اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه برخی مسئولان و نهادهای ایرانی را قویا محکوم کرده و آن را نقض حقوق بین‌الملل و مصداق بارز مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران خوانده است.