ترویج «فرزندآوری» و «جهاد تبیین» دو انتظار رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مبلغان نظام سلامت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست مشترک با ائمه جماعت مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی رشت با تقدیر از تلاش‌های ائمه جماعت، اظهار کرد: مسوولیت فرهنگی، معرفتی و اعتقادی مراجعان، دانشجویان و کارکنان […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب‌دا)، دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در نشست مشترک با ائمه جماعت مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی رشت با تقدیر از تلاش‌های ائمه جماعت، اظهار کرد: مسوولیت فرهنگی، معرفتی و اعتقادی مراجعان، دانشجویان و کارکنان در نظام سلامت با روحانیون و مبلغین در واحدها است.
وی با اشاره به همراهی مبلغین و روحانیون با خادمان مردم در نظام سلامت، افزود: روحانیون همیشه یاریگر و مددرسان خادمان مردم در نظام بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به موضوع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اشاره کرد و گفت: گیلان پیرترین استان کشور است و زادآوری در آن بسیار پایین و مستلزم عزم جدی است.
دکتر آشوبی ترویج فرزندآوری را یکی از الزامات قابل انتظار از روحانیون و مبلغین برشمرد و تصریح کرد: اهمیت فرزندآوری، پیامدهای تک فرزندی و آسیب‌های ازدواج دیرهنگام لازم است توسط مبلغین و روحانیون در نظام سلامت ترویج شود.
وی با اشاره به دستور صریح ولی امر مسلمین مبنی بر جهاد تبیین، خاطرنشان کرد: یکی از فریضه‌های واجب و فوری که لازم است در حوزه سلامت نیز بسیار به آن توجه شود، تبیین جهادی اقدامات و دستاوردهای نظام سلامت در استان گیلان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در ادامه به بخش وسیعی از اقدامات زیرساختی انجام شده در زمینه توسعه زیرساخت‌ها، تجهیزات و توجه ویژه به بهداشت اشاره کرد.