دوسوم شهرهای گیلان در وضعیت زرد/ بستری ۶۶ بیمار مشکوک به کرونا

سخنگوی علوم پزشکی گیلان ۱۲ شهرستان از ۱۷ شهرستان استان را زرد دانست و گفت: شهرستان های تالش، ماسال، فومن، بندرانزلی، صومعه سرا، شفت، آستانه اشرفیه، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رودبار و رودسر زرد هستند.


دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۲۲ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت چهار بیمار بهبود یافته نیز مرخص شدند.

وی کل بستری های مشکوک به کرونا در استان گیلان را ۶۶ نفر دانست و افزود: از این تعداد ۱۲ نفر در آی.سی.یو بستری هستند و ۱۰ بیمار بدحال داریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در ادامه به افزایش شهرستان های زرد استان اشاره کرد و گفت: شهرستان های تالش، ماسال، فومن، بندرانزلی، صومعه سرا، شفت، آستانه اشرفیه، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رودبار و رودسر زرد هستند.

مهرابیان، پنج شهرستان رشت، خمام، آستارا، رضوانشهر و املش را در وضعیت آبی دانست و اضافه کرد: شهرستان نارنجی و قرمز نداریم.

وی یکی از عوامل افزایش شهرهای زرد را آغاز موج مسافرت ها دانست و یادآور شد: اکثر بیماران دارای علائم سرماخوردگی هستند که مشابه کروناست و لذا شاهد شیوع بیماری های تنفسی هستیم.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست در صورت بروز علائم سرماخوردگی همچون تب و گلودرد و سرفه حتما از ماسک استفاده کنند و گفت: کرونا هنور تمام نشده و باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم.