رکورد شکنی مجدد مصرف برق در استان گیلان/ نیاز مصرف برق در گیلان از ۲هزار مگاوات عبور کرد

محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل توزیع برق گیلان از افزایش شدید دمای هوا در استان گیلان همراه با افزایش مصرف برق خبر داد و بر لزوم اعمال مدیریت مصرف از سوی مشترکین تاکید ویژه کرد. وی افزود: این موضوع سبب رکوردشکنی مصرف برق در گیلان شده است و نیاز مصرف برق در گیلان ۱۶ مرداد سالجاری […]

محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل توزیع برق گیلان از افزایش شدید دمای هوا در استان گیلان همراه با افزایش مصرف برق خبر داد و بر لزوم اعمال مدیریت مصرف از سوی مشترکین تاکید ویژه کرد.

وی افزود: این موضوع سبب رکوردشکنی مصرف برق در گیلان شده است و نیاز مصرف برق در گیلان ۱۶ مرداد سالجاری از ۲۰۰۰ مگاوات عبور کرد که بیشترین عدد ثبت شده از ابتدای سال می باشد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یازده و نیم درصدی مصرف را نشان می دهد .

 

مهدیزاده گفت: این امر ممکن است موجب بروز مشکلاتی در برخی نقاط استان شود که از این رو کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ، در کنار سایر عوامل اجرایی از جمله نیروهای پیمانکار طرف قرارداد شرکت ، بصورت شبانه روزی در تلاش هستند تا مشکلات حادث شده در کمترین زمان برطرف شود و مشترکین گرامی بتوانند از انرژی حیاتی برق بصورت مطمئن و پایدار استفاده نمایند.

 

وی تاکید کرد: هیچ گونه خاموشی نوبتی برای مشترکان خانگی از ابتدای سال اعمال نشده است .

 

مهدیزاده خاطرنشان کرد: هر درجه افزایش دما حدود ۱۰۰ مگاوات مصرف برق در استان را افزایش میدهد.

 

مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت: مشترکین می توانند با رعایت راهکارهای بسیار ساده مانند قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ درجه (دمای آسایش)، نصب سایه بان برروی کمپرسورهای کولرها، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده حداکثری از روشنایی روز و… علاوه کاهش بهای برق مصرفی خانوار به پایداری شبکه های برق کمک کرد.