با وجود پایان کار و تاییدیه نهایی؛

ساختمانهای سنددار رشت معطل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گیلان!

جمعی از سازندگان شهر رشت گلایه خود را نسبت به معطلی و عدم پاسخگویی نهادهای مربوطه درباره ساخت ساختمان‌های خیابان ۱۸ متری نفت ابراز داشتند. این سازندگان می‌گویند کلیه مجوزها و پروانه ساخت توسط شهرداری رشت صادر شده است و پرداخت خلافی و تایید پایان کار هم صورت گرفته و سند تک برگی نیز توسط […]

جمعی از سازندگان شهر رشت گلایه خود را نسبت به معطلی و عدم پاسخگویی نهادهای مربوطه درباره ساخت ساختمان‌های خیابان ۱۸ متری نفت ابراز داشتند.

این سازندگان می‌گویند کلیه مجوزها و پروانه ساخت توسط شهرداری رشت صادر شده است و پرداخت خلافی و تایید پایان کار هم صورت گرفته و سند تک برگی نیز توسط اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رشت صادر شده است؛ اما حال میگویند چون در مسیر حریم خط لوله نفت قرار داریم باید از دفتر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت استعلام نهایی گرفته شود. مدیریت این دفتر هم دست افراد غیربومی است که وقتی برای پاسخگویی می‌رویم،می‌گویند هیچ ارتباطی به ما ندارد و دست هیات مدیره شرکت خط لوله نفت و مخابرات مستقر در تهران است و ممکن است نامه تاییدیه مدت‌ها طول بکشد. بعد هم می‌گویند ما در رشت زیرنظر هیچ ارگانی نیستیم که پاسخگو باشیم!

یکی از معترضین با اشاره به ساخت اصولی ساختمان‌های مورد نظر می‌گوید: شهری مثل رشت که پر شده از زمین‌ها و ساختمان‌های نسقی و بی‌کیفیت و ما طبق اصول رعایت سه‌گانه نطام مهندسی ساخته‌ایم و با ما اینگونه برخورد می‌شود و در این مشکلات گسترده اقتصادی باید معطل بازگشت سرمایه خودمان باشیم.

یکی دیگر از سازندگان هم گفته است: چرا باید شهرداری بعد دو سال به ارگانی چون «خطوط لوله و مخابرات نفت» نامه نگاری کند. آن هم وقتی برای شروع، جواز و پروانه استعلام انجام شده و قبلا تاییدیه شرکت خط لوله نفت را طبق قانونی پروانه ساخت دریافت شده است. . همه کارها با صورتجلسه نماینده خطوط لوله نفت رعایت شده و حتی حریم هم زمان فونداسیون و بتن ریزی با حضور نمایندگان آن‌ها انجام شده بود و از نظر قانونی و شرعی قصوری از سازنده صورت نگرفته است و حالا سازنده‌ها باید با سیلی از شکایت خریداران واحد مواجه شوند. چه کسی هزینه این شکایت را پرداخت می‌کند؟

تصاویری که به دست ما رسیده نشان می‌دهد اطراف این فنس خط نفت بخاطر عدم بی‌توجهی به بازسازی و ترمیم باعث وجود حشرات موذی و جمع شدن اب‌های سطحی و غیربهداشتی مولد بیماری در فصل گرمای تابستان شده و خطراتی ساکنین آن را تهدید می‌کند. مسائلی که پیش آمده ضرورت پاسخگویی نهادهای ذی‌ربط را می‌طلبد.