نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

ساخت مسکن ملی از برنامه و زمان‌بندی عقب است | پرداخت وام در برخی از بانک‌ها کاملا متوقف شده

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه دولت باید سریعتر از طُرُق مختلف نسبت به تامین زمین و ساخت مسکن اقدام کند، گفت: زمان ۴ ساله دولت برای تحقق برنامه‌های خود به سرعت در حال سپری شدن است و هم اکنون نیز از زمان‌‍بندی برنامه عقب هستیم .

به نقل از خانه ملت، رسول فرخی میکال، با انتقاد از وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی گفت: مردم روزانه به نمایندگان مراجعه کرده و از وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی گلاینه‌مند هستند، در ماه‌های اخیر پرداخت وام در برخی از بانک‌ها کاملا متوقف شده است؛ وزارت اقتصاد و دارایی باید به این موضوع ورود کند تا بانک‌ها در کنار تسهیلات تکلیفی نظیر مسکن و وام زوجین نسبت به پرداخت وام خرد به مردم نیز اهتمام ورزند.

نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقشار کم درآمد جامعه با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌‍کنند و پرداخت وام‌های خرد می‌تواند برای این قشر گره گشا باشد عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان به اقدامات موثر و مفید دولت اشاره کردند و در ادامه بیانات خود به مشکلات معیشتی مردم نیز اشاره کردند بی‌تردید یکی از موضوعاتی که بر معیشت مردم و کاهش تورم اثرگذار است رونق در تولید با رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان است و بی‌تردید یکی از موانع مهم پیش روی آن‌هاعدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات است.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن و تولید انبوه خانه همانند موتور پیشران اقتصاد کشور عمل کرده با اشتغال‌زایی فراوان به مهار تورم کمک می‌کند اظهار کرد: هم اکنون اقدامات خوبی در حوزه تامین زمین و ساخت مسکن در برخی از نقاط کشور انجام شده اما در برخی از نقاط کشور نیز مشکلاتی در تامین زمین قابل رویت است و دولت باید سریعتر از طُرُق مختلف نسبت به تامین زمین و ساخت مسکن اقدام کند چرا که زمان ۴ساله دولت برای تحقق برنامه‌های خود به سرعت در حال سپری شدن است و هم اکنون نیز از زمان‌‍‌بندی برنامه عقب هستیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس اضافه کرد: به عنوان مثال در حوزه انتخابیه شهرستان لاهیجان و سیاهکل از همه سازمان‌ها و ادارات درخواست و تاکید می‌کنم که اگر زمین مناسب برای احداث مسکن ملی در اختیار دارد، سریعاً به اداره کل راه و شهرسازی معرفی کند تا در اسرع وقت نسبت به احداث مسکن نهضت ملی اقدام شود. این تعهد دولت در واقع تعهد همه اعضای دولت بوده و همراهی و هم افزایی همه نهاد و سازمانها باعث می‌شود دولت در برنامه ساخت مسکن نهضت ملی موفق شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بی‌تردید رفع برخی از مشکلات معیشتی مردم در گروی همکاری و تعامل میان دستگاه‌های مختلف است که دولت باید به این امر اهتمام ویژه داشته باشد. اخیراً هم اقدامات بسیار خوبی در حوزه دیپلماسی خارجی صورت گرفته است که امیدواریم به زودی آثار آن در اقتصاد کشور و برای مردم نمایان شود.