مدیرکل ورزش و جوانان گیلان:

سازمان‌های مردم نهاد از حمایت ویژه برخوردار می‌شوند

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تاکید بر تقویت سازمان‌های مردم نهاد از لحاظ کمی و کیفی افزود: از این سازمان ها حمایت ویژه می شود.

جهانبخش آرمان بعدازظهر پنجشنبه در جلسه شورای ورزش آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد بر فعال شدن ستاد امور جوانان در شهرستان‌های استان گیلان تاکید کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تاکید بر تقویت سازمان‌های مردم نهاد از لحاظ کمی و کیفی افزود: به دنبال جوانان فعال و نقش آفرین برای ایجاد سمن‌ها هستیم و هر سازمان مردم نهادی هم که تشکیل شود، از حمایت مالی خوبی برخوردار می‌شود تا بخشی از مشکلات مردم بویژه نوجوانان و جوانان را برطرف کنند و از این رو انتظار می‌رود سمن‌ها در آستارا از نظر کمی و کیفی افزایش یابند.

ورزش قهرمانی موتور محرکه ورزش همگانی

وی ورزش قهرمانی را موتور محرکه ورزش همگانی دانست و تصریح‌کرد: ورزش همگانی نباید فراموش شود؛ شهرداران، بخشداران و شوراهای اسلامی باید نسبت به ورزش‌های محلات اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که ورزش و جوانان به تنهایی نمی‌تواند کاری را پیش ببرد و از سوی دیگر آمارها و تجربه نشان داده در هر نقطه‌ای که شهردار، دهیار و شورای فعالی داشته است، کمترین آسیب‌های اجتماعی را داشته است.

آرمان افزود: ورزش‌های خیابانی و محلات جز برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان است و باید گسترش یابد و انتظار می‌رود همه مسئولان در این زمینه وارد عمل شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان به جایگاه ویژه ورزش قهرمانی آستارا از جمله در رشته‌های رزمی و کشتی اشاره کرد و گفت: در بحث قایقرانی نیز باید توجه بیشتری صورت گیرد و مسئول هیأت برای تأمین نیازها پیگیری کند تا آستارا مانند بندر انزلی که در قایقرانی قهرمانان ملی و ورزشکاران المپیکی دارد، در این زمینه بدرخشد چرا که زمینه فعالیت، ظرفیت و استعدادهای خوبی در این شهرستان وجود دارد.

آرمان با بیان‌اینکه امسال آستارا در حوزه نجات غریق خوب عمل کرد و جز شهرستان‌های برتر در کشور بود، تصریح‌کرد: در طول ایام فعالیت ناجیان غریق ۶۰ تا ۷۰ نفر در آستارا نجات یافتند و تنها یک مورد غریق داشتیم و این با تلاش ناجیان غریق و همکاری مسئولان محقق شد.

ضرورت حل مشکل پرداخت حقوق ناجیان غریق

وی به حل مشکلات پرداخت حقوق ناجیان غریق اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پس از نزدیک به ۱۰ سال ناجیان غریق استان گیلان حقوق گرفتند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، نگهداری اماکن و سالن‌های ورزشی را خط قرمز خود عنوان کرد و گفت: سالن‌های ورزشی از لحاظ آراستگی و نظافت باید در بهترین وضعیت باشند.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های مسئولان امر از زمان آغاز خدمت دولت سیزدهم تا امروز که در آستانه دومین سال فعالیت قرار دارد، نزدیک به ۲۰۰ میلیارد ریال به شهرستان آستارا اعتبار تزریق شده است، افزود: در ماه‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه زیرساخت‌های ورزشی در آستارا انجام شده است.

آرمان با بیان‌اینکه استخر ورزشی بانوان قبل از سال جدید راه‌اندازی و افتتاح می‌شود، ادامه داد: نصب صندلی‌های نو و اسکوربورد استادیوم وحدت نیز در برنامه است و ایجاد سکوی جدید نیز پس از جانمایی در دستور کار است.

آرمان از کمک ۴ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومانی خیرین ورزش‌یار در راستای توسعه ورزش استان گیلان خبر داد و اضافه‌کرد: هیئات‌های ورزشی از ظرفیت خیرین برای پیشبرد اهداف خود بهره بگیرند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ورزشی این استان دعوت کرد و گفت: زمین‌ها و اماکن ورزشی مربوط به وزارت ورزش و جوانان در گیلان بر اساس ماده ۲۷ به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

آرمان بودجه اختصاص یافته به حوزه ورزش آستارا در سال جاری را حدود هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون عنوان کرد و افزود: از محل اعتبارات ملی برای استخر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون، یک میلیارد برای ورزشگاه وحدت، چمن مصنوعی عنبران ۵۰۰ میلیون، تعمیر اماکن ورزشی ۳۰۰ میلیون و خرید تجهیزات ورزشی ۱۰۰ میلیون پول گذاشتیم و امید است اتفاقات ورزشی خوبی برای این شهرستان رقم بخورد.