با حضور استاندار گیلان و در سال مهار تورم و رشد تولید،

شرکت صنایع پوشش ایران وارد مدار تولید شد

شرکت صنایع پوشش ایران امروز طی مراسمی با حضوراستاندار گیلان بار دیگر وارد مدارتولید شد و مرحله نخست این شرکت بزرگ با اشتغال 50 نفر افتتاح شد.

دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز چهارشنبه در مراسم احیا و باز آفرینی اولین مرحله بازتولید شرکت صنایع پوشش ایران بیان کرد: استان گیلان در گذشته یکی از قطب های مهم صنعت نساجی در کشور به شمار می رفت.

به گفته استاندار، به دلیل سوء مدیریت ها در سالیان گذشته این صنعت بزرگ با مشکلات جدی مواجه شد اما دولت انقلابی و مردمی سیزدهم عزم خود را برای احیای واحدهای تولیدی راکد یا تعطیل شده از جمله کارخانه های نساجی گیلان جزم کرده است.

دکتر عباسی با اشاره به احیای ۱۷۲ واحد تولیدی و صنعتی گیلان در سال ۱۴۰۱ و کاهش نرخ بیکاری به میزان ۲ درصد کمتر از میانگین کشوری عنوان کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نقشی مهمی در احیای کارخانه های تولیدی به ویژه صنعت نساجی در گیلان داشته است.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان گیلان تصریح کرد: در بررسی های انجام شده مشخص است که بسیاری ازکارخانه های نیمه تعطیل و تعطیل شده استان دارای مشکلات حقوقی و قضایی بوده و یا به دلیل عدم دریافت به موقع تسهیلات دچار رکود شدند و دولت تلاش می کند این نقیصه را بر طرف سازد.

استاندار اعلام کرد: براساس رصد سامانه کشوری، الحمدالله موفق شدیم در گیلان ۱۰۸ درصد از تعهدات ایجاد اشتغال را طی سال گذشته محقق سازیم و یکی از دلایل کاهش میانگین نرخ بیکاری درمنطقه انجام همین تعهدات است.

بخشی از ساختمان شرکت صنایع پوشش ایران سال ۱۳۸۳ در جریان بارش برف سنگین شهر رشت فرو ریخت و پیامد آن به علت واگذاری نادرست این واحد تولید و نابودی کارخانه بیش از دو هزار کارگر بیکار شدند.

اکنون با افتتاح فاز اول کارخانه ۵۰ نیرو به کار بازگشتند و تا چند ماه آینده با افتتاح فاز دوم میزان اشتغال به ۲۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.