با حضور در بیمارستان ولایت رشت؛

عیادت وزیر کشور از مصدومین | تشکیل پرونده برای مقصرین حادثه آتش سوزی کمپ لنگرود

وزیر کشور با اعلام این که در خصوص آتش سوزی در مجموعه کمپ ترک اعتیاد لنگرود ۲ نفر بازداشت شدند، گفت: پرونده ای در دادستانی برای مقصرین تشکیل شده که باید پاسخگو باشند.

احمد وحیدی شامگاه جمعه پس از عیادت از مصدومان حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود در بیمارستان سوانح سوختگی ولایت رشت اظهار کرد: نظرات مختلفی در خصوص علت این حادثه طرح می شود اما این امر توسط پلیس آگاهی گیلان در حال بررسی است.

وی افزود: پرونده ای هم در این خصوص تشکیل و یکی، ۲ نفر نیز بازداشت شده اند تا مقصر یا مقصران این حادثه تاسف بار مشخص شود همه مسئولان استان گیلان در این امر موضوع را با دقت بررسی می کنند.

وزیر کشور ادامه داد: متاسفانه در حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود، ۳۲ نفر جان خود را از دست دادند که هم اینک مسئولان در حال شناسایی هویت فوتی ها هستند تا اجساد را به خانواده‌ ها تحویل دهند.

وی اضافه کرد: از ۱۷ نفر مصدوم حادثه نیز۲ مصدوم به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند و ۱۵ مصدوم هم برای مداوا به بیمارستان ولایت رشت انتقال یافتند که ۲ مصدوم در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند و امیدواریم هر چه سریعتر این ۲ مصدوم نیز به بخش انتقال یابند.

وحیدی بیان کرد: رسیدگی به امور درمانی مصدومان در حال انجام است و مسئولان ذیربط نیز تلاش دارند تا آلام بازماندگان را کاهش دهند و از سوی دیگر اگر تخلف و قصوری انجام شده نیز از سوی دادستانی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وزیر کشور به رعایت نکات ایمنی در کمپ ها نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این کمپ ها باید در چارچوب ابلاغیه سازمان بهزیستی کار کنند و مرتب از آنها بازرسی شود.

وحیدی عنوان کرد: گفته می شود که این کمپ بیش از ظرفیت مراجعه کننده داشت که این نیز باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی در خاتمه ضمن تسلیت به خانواده های داغدار این حادثه گفت: باید تمام مباحث ایمنی در اینگونه کمپ ها کانل رعایت و اجرا شود چون این افراد امانت هستند که برای مداوا به این اماکن مراجعه می‌کنند تا پس از بهبودی دوباره نزد خانواده های خود بازگردند.

باید از ایجاد حوادث دلخراش اینچنینی جلوگیری کرد

استاندار گیلان نیز که همراه وزیر کشور از عیادت از مصدومان آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود عیادت کرد، اظهار کرد: حادثه بسیار تلخ و ناگواری بود اما باید پیشگیری‌های لازم را انجام داد تا شاهد این اتفاقات ناگوار نباشیم.

اسدالله عباسی که از ابتدای وقت امروز با حضور در لنگرود و بازدید از نحل حادثه پیگیر وضعیت مصدومان و متوفیان حادثه و روشن شدن علل آن بود، افزود: پس از اطلاع از این حادثه دلخراش، آتش نشانی خود را به محل حادثه رساند و قفل ها را باز کرد و هلال احمر و نیروی انتظامی نیز به سرعت در کمتر از ۳۰ دقیقه خود را به محل حادثه رساندند.

نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: تمام مسئولان و دست اندرکاران استانی پس از آگاهی از این حادثه تلخ و ناگوار در این محل حضور یافته و هر یک مشغول به انجام وظایف خود هستند که مصدومان به رشت انتقال یافته و دیگر مسئولان نیز در حال بررسی علت این آتش سوزی هستند.

وزیر کشور برای بررسی ابعاد حادثه آتش سوزی در کمپ ترک اعتیاد لنگرود، بعد از ظهر امروز (جمعه) وارد گیلان شد.

پس از بروز حادثه یادشده که صبح امروز در شهرستان لنگرود واقع در شرق گیلان رخ داد؛ احمد وحیدی وزیر کشور صبح جمعه در تماس تلفنی با استاندار گیلان خواستار کمک فوری به مجروحان حادثه آتش سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد شد.

حادثه آتش سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح امروز واقع در ابتدای جاده کومله شهرستان لنگرود رخ داد؛ استاندار گیلان در ساعات نخست بروز این حادثه با حضور در محل حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود، بر انجام خدمات به موقع و رسیدگی ویژه حادثه دیدگان تاکید کرد.