مهلت ۲۰ روزه سازمان ثبت احوال برای اعلام آخرین نشانی سکونت شهروندان

سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد که مطابق قانون اگر فردی محل سکونتش تغییر کند باید ظرف مدت ۲۰ روز پس از جا به جایی، آخرین نشانی خود را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام کند. به گزارش ایسنا، برای این تغییر نشانی نیاز نیست که به سازمان ثبت احوال مراجعه کنید بلکه می توانید […]

سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد که مطابق قانون اگر فردی محل سکونتش تغییر کند باید ظرف مدت ۲۰ روز پس از جا به جایی، آخرین نشانی خود را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام کند.

به گزارش ایسنا، برای این تغییر نشانی نیاز نیست که به سازمان ثبت احوال مراجعه کنید بلکه می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال کشور و سامانه سهیم به نشانی sahim.sabeteahval.ir ، به صورت رایگان آدرس جدید محل سکونت خود را ثبت کنید.

نکته مهم در این خصوص این است که شهروندان می توانند از طریق مرورگر تلفن همراه به صورت مجازی و در کمتر از ۵ دقیقه تغییر نشانی خود را ثبت کنند.

این امکان به منظور تسریع و تسهیل امور شهروندان گرامی بوده و توصیه می‌ شود برای دریافت خدمات بهتر از دولت شهروندان در زمان تعیین شده نسبت به ثبت تغییرات نشانی خود اقدام نمایند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲، دستگاه‌ها موظفند آخرین استعلام نشانی افراد برای ارائه خدمات را از سازمان ثبت احول استعلام و دریافت کنند.