استاندار گیلان در جلسه ستاد اربعین:

موکب‌‌های اربعین برای خدمت به زائران هم‌افزایی داشته باشند

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به هم‌افزایی موکب‌های اربعین در کشور عراق گفت: الحمدالله موکب‌های اربعین گیلان یکی از قوی‌ترین موکب‌های کشور هستند که در صورت هم‌افزایی با هم می‌توانند خدمات رسانی بهتری به مردم و زوار اربعین داشته باشند.

دکتر اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در جلسه ستاد اربعین با بیان اینکه خدمت به سیدالشهدا(ع) و زوار پیاده‌ اربعین یک فرصت گرانبها برای متولیان نظام مقدس جمهوری است، اظهار کرد: هر کدام از مسئولان باید سهم و وظیفه خود را در خصوص برپایی باشکوه پیاده روی اربعین به بهترین نحو اجرایی کنند.

وی با اشاره به دلدادگی ملت ایران به اهل بیت و آقا امام حسین(ع) گفت: ملت ایران عاشقان و دلداده سید الشهدا(ع) بوده و بی صبرانه منتظر حضور در پیاده روی میلیونی اربعین هستند لذا باید تدابیر لازم برای سهولت در انجام این کار توسط مسئولان و متولیان امر محقق شود.

استاندار گیلان حضور در پیاده روی اربعین و کربلا معلی را آرزوی شهدا انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس دانست و بیان کرد: شهدای دفاع مقدس آرزو داشتند روزی به زیارت امام حسین(ع) و پیاده روی اربعین رفته و حتی در راه این مسیر شهید شده و جان خود را از دست دادند.

دکتر عباسی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق در خصوص انجام فریضه پیاده‌روی اربعین تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود دنیا و تهاجم و همچنین جنگ تمام عیار دشمن علیه مبانی ارزشی و دینی ملت ایران، امسال باید برنامه جدی‌تر، عملی‌تر و با قدرت بیشتری در خصوص پیاده روی اربعین اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در حال رایزنی با کشور عراق در خصوص سهولت در اعزام زوار امام حسین(ره) در پیاده‌روی اربعین است، افزود: یکی از دلایل مشکلات موجود در مرزهای مهران و خسروی حضور بیشمار زوار و دیر باز شدن مرز توسط کشور عراق بوده است ولی با تدابیر صورت گرفته توسط دولت و وزیر کشور این مشکل برطرف شده است.

رئیس ستاد اربعین استان گیلان با اشاره به مکاتبات صورت گرفته در خصوص رفع مشکلات کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی در ایام اربعین گفت: در تامین  نقلیه و ناوگان حمل و نقل عمومی باید از الان تدابیری اتخاذ شود تا در ایام اربعین به مشکل نخوریم که در همین خصوص مکاتبات لازم انجام شده است.

دکتر عباسی با بیان اینکه بیشترین مشکلات فرهنگی  کشور مربوط به دهه ۸۰ و الی ۹۰ است، تصریح کرد:ستاد اربعین گیلان باید در خصوص اقشار مختلف از جمله دانش آموزان و دانشجویان که قصد سفر به کربلا و پیاده روی اربعین دارند  حمایت و برنامه ریزی در این خصوص به صورت مجزا در گیلان انجام می‌شود.

وی َبا اشاره به رایزنی با فرودگاه‌ها و راه‌آهن در راستای اعزام زوار اربعین به مرزهای مهران، شلمچه و خسروی بیان کرد: به منظور سهولت اعزام زوار اربعین به مرز مهران و خسروی باید از ظرفیت راه‌آهن و فرودگاه استفاده شود زیرا در ایام نزدیک به اربعین متقاضی انجام این امر بسیار زیاد است.