نمایش ایرانی کوچک در نمایشگاه صنایع دستی و سوغات

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، با عنایت به اینکه نوروزگاه منطقه آزاد یکی از مراکز توجه و استقبال گردشگران نوروزی کشور محسوب می شود، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اقوام ایرانی به منظور نمایش ایرانی کوچک در فاز تجارت و گردشگری منطقه برپا می شود. براین اساس ستاد هماهنگی گردشگری […]

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، با عنایت به اینکه نوروزگاه منطقه آزاد یکی از مراکز توجه و استقبال گردشگران نوروزی کشور محسوب می شود، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اقوام ایرانی به منظور نمایش ایرانی کوچک در فاز تجارت و گردشگری منطقه برپا می شود.
براین اساس ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد انزلی از تاریخ 
۲۷ اسفندماه سال گذشته لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ اقدام به برگزاری دو نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اقوام ایرانی در قالب ۸۰ غرفه و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان گیلان در ۲۰ غرفه نموده است.
عرضه و فروش انواع صنایع دستی، انواع گلیم، کیف و کفش، معرق کاری، صنایع چوب و لباس ها و غذاهای
 منسوجات،غذاهای محلی، چاشنی‌های مناطق مختلف ایران، شیرینی های بومی، دسرهای مورد استفاده توسط اقوام ایرانی، به منظور آشنایی گردشگران با تنوع غذایی و سوغاتی‌های مختلف قومیت‌های مختلف ایران زمین و استان گیلان در حال برگزاری است.
سازمان منطقه آزاد انزلی باور دارد با عنایت به نقش حائز اهمیت غذا، پوشاک و صنایع دستی در تشکیل اجزای متشکله و وجه تمایز فرهنگ هر کشور، برگزاری همزمان دو نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اقوام ایرانی و استان گیلان در ایام نوروز 
۱۴۰۲، فرصت مغتنمی است که در دوره زمانی محدود تعطیلات نوروزی در یکی از پربازدیدترین مناطق کشورمان، زمینه نمایش و آشنایی مسافرین با ظرفیت ها و تنوع اجزای فرهنگ غنی ایرانی بوده و در بستر فروش محصولات عرضه شده در این نمایشگاه به توانمندی و پویایی اقتصاد این هنر صنعت نیز یاری رسانده شود. گفتنی است منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از قطب‌های صنعت گردشگری کشور که در سال گذشته میزبان نزدیک به ۱۰ میلیون گردشگر بود، در قالب جشنواره ترنم بهار در بهار و همزمانی نوروز طبیعت و بهار قرآن-رمضان مبارک- ده ها برنامه فرهنگی، هنری، آموزشی، نمایشگاهی را در دستور کار قرار داده است.