شهردار کلاچای:

ادعای تخلیه زباله در قاضی محله بخش کلاچای کذب است

    اطلاع رسانی نادرست و برخورد منفعت طلبانه برخی با موضوع زباله های کلاچای ، بد اخلاقی با شائبه ی باج خواهی را تداعی می کند اختصاصی _علی کریمی پاشاکی، روزنامه نگار_ در خبرهای فضای مجازی از طریق کانال ها و گروه های تلگرامی و… برخی تلاش داشته و دارند تا از وجود برخی […]

 

 

اطلاع رسانی نادرست و برخورد منفعت طلبانه برخی با موضوع زباله های کلاچای ، بد اخلاقی با شائبه ی باج خواهی را تداعی می کند

اختصاصی _علی کریمی پاشاکی، روزنامه نگار_

در خبرهای فضای مجازی از طریق کانال ها و گروه های تلگرامی و… برخی تلاش داشته و دارند تا از وجود برخی مشکلات و نواقص در حوزه ی جمع آوری و منهدم کردن و یا از طریق فرآیند پسماند و تفکیک به جهت جلوگیری از آسیب به محیط زیست ،بر علیه برخی مدیران در شهرداری های مختلف از جمله شهرداری کلاچای سؤاستفاده نمایند تا با جو سازی های غیر مستند به مقاصد و منافع شخصی برسند.
با کمال تأسف ،این نوع اطلاع رسانی غیرمستند و تشویش کننده افکار عمومی نه تنها برای حفاظت از محیط زیست و سلامت شهروندان نیست بلکه می تواند به عامل ضد محیط زیست و سلامت شهروندان منتهی شود.
اینکه عده‌ای بنا به تصور خود بخواهند با فیلمی غیر واقعی زحمات یک مجموعه ای بنام شهردار کلاچای را زیر سوال برده و نادیده بگیرند و بعد در اظهارات خود بیان نمایند که اگر به ما توجه می شد چنین نمی شد؟!
باید حواس مدیران ارشد استان و مردم فهیم را به حاشیه های این بداخلاقی جمع و جلب نماید.
براساس آمار و عملکرد شهرداری کلاچای با مدیریت شورای شهر و مدیریت اجرایی جناب آقای دکتر رشاد،شهردار جوان و پرتلاش کلاچای در وضعیت مطلوب عملکردی تقریباً در تمام حوزه ها و ماموریت های سازمانی شهرداری قرار دارد.
وی با بکارگیری مؤلفه های مدیریتی و تلاش کارکنان زحمتکش شهرداری کلاچای و نظارت مدیریت شهری توانسته است از خود برندی در سطح و امکانات بودجه‌ای و درآمدی شهرداری مانند کلاچای از خود بر جای بگذارد.
در ضمن شهردار پرتلاش کلاچای خودش یکی از مدافعان سرسخت مبارزه با آلوده کنندگان محیط زیست می باشد.
شوربختانه برخی از فعالان در فضای مجازی سرعت در اطلاع رسانی را فدای صحت و درستی آن می کنند و این موضوع یکی از ضعف های وجود فضای مجازی و برخی شبکه های اجتماعی می باشد.
فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خیلی خیلی خوب و مفید هستند و خواهند بود که در اطلاع رسانی هم به سرعت اطلاع رسانی و هم به صحت و درستی و دقت در اطلاع رسانی مجهز شوند.اگر غیر از این فرآیند تعریف شده ی آکادمیک اطلاع رسانی عمل نکنند ،بعد از مدتی ،معیار و مورد وثوق بودن خود را نزد افکار عمومی از دست خواهند داد.

در ارتباط با موضوع فیلم زباله های مورد ادعای برخی در فضای مجازی ،
مهدی رشاد، شهردار کلاچای با اشاره به فیلمی که اخیراً در فضای مجازی دست به دست شده است و می شود و موجب ناراحتی و واکنش هایی از سوی فعالان محیط زیست و مردم شده است، گفت: ادعای_تخلیه زباله توسط شهرداری کلاچای در روستای قاضی محله کذب و بر این اساس، شکایت کیفری نیز تنظیم شده است.

وی تاکید کرد: ماشین حمل زباله شهرداری کلاچای وقتی توسط دهیار آن روستا متوقف شده، بهیچ وجه در حال تخلیه_زباله نبوده و در حال عبور از محل مذکور بوده است.

رشاد با بیان اینکه دهیار این روستا ادعا می کند علاوه بر ۲۰ فروردین ماه که ماشین حمل زباله را متوقف کرده است، در سه ماه گذشته نیز شهرداری کلاچای در این محل زباله تخلیه کرده مستندات ما اثبات می کند تا آخرین روز اسفند ۱۴۰۱ زباله این شهر را تحویل شرکت کودآلی رشت داده ایم.

شهردار کلاچای ادامه داد: پس از دستور استاندار محترم گیلان و ممنوعیت تخلیه زباله در سایت سراوان نیز تا تاریخ ۱۲ فروردین زباله خود را تحویل سایت زباله چابکسر داده و پس از این تاریخ نیز طی قرار دادی جهت استفاده فناورانه روزانه دو کامیون زباله خود را تحویل شرکتی داده ایم که به خارج استان انتقال داده است.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس مستندات و طبق اظهارات موجود مالک زمین، ماهها پیش از اینکه دهیار این محل چنین ادعایی در خصوص شهرداری کلاچای مطرح کند، این منطقه محل دپوی زباله توسط برخی از مسئولان محلی بوده افزود: مشاهده زباله های موجود در این مکان بخوبی گویای صحت اظهارات اینجانب می باشد.