رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا:

اگر ترامپ دستگیر شد، تظاهرات نکنید

«کیون مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به هواداران«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که اگر علیه ترامپ اتهاماتی زده شد یا بازداشت شد تظاهرات نکنند. وی افزود: اعتراض یا اقدامات خشونت بار نمی خواهد. مک کارتی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: من بر این باور نیستم که مردم باید اعتراض کنند. وی از […]

«کیون مک کارتی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خطاب به هواداران«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که اگر علیه ترامپ اتهاماتی زده شد یا بازداشت شد تظاهرات نکنند.

وی افزود: اعتراض یا اقدامات خشونت بار نمی خواهد.

مک کارتی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: من بر این باور نیستم که مردم باید اعتراض کنند.

وی از ترامپ نیز دفاع کرد و گفت که ترامپ هم چنین باوری ندارد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ما آرامش می خواهیم و بر این باور نیستم که در صورت بازداشت ترامپ در واکنش به آن خشونتی صورت گیرد.

این در حالی است که رسانه های آمریکایی اعلام کردند که دستگاه امنیت فدرال و داخلی خود را برای احتمال توجیه اتهام به دونالد ترامپ در مساله پول دادن به «استورمی دانیلز» ستاره فیلم های مستهجن آماده می کنند.

ترامپ پیش از این گفته بود که روز سه‌شنبه از سوی نیروهای پلیس دستگیر خواهد شد. او در شبکه اجتماعی خودش یعنی Truth Social با بیان این مطلب از طرفداران خود خواست به این تصمیم که از نظر او سیاسی خوانده شده اعتراض کنند.

صحبت‌های ترامپ در حالی مطرح می‌شود که او در خصوص پرونده مربوط به پرداخت حق‌السکوت به «استورمی دنیلز» بازیگر فیلم‌های مستهجن تحت دادرسی قضایی قرار دارد.

این میلیاردر جنجالی در ادامه مدعی شده که اطلاعات مربوط به دستگیری او از دفتر دادستانی ناحیه منهتن نیویورک درز کرده است. ترامپ از طرفدارانش خواسته است با اعتراض به این تصمیم کشور را از سیستم قضایی به گفته او فاسد پس بگیرند.

در همین رابطه سخنگوی  ترامپ گفته که رئیس جمهوری سابق هیچ گونه پیام یا هشداری در خصوص بازداشت دریافت نکرده است.

دادستان‌ نیویورک بیش از ۵ سال است که در خصوص پرونده پرداخت‌های پنهانی از طرف دونالد ترامپ به بازیگر سابق فیلم‌های مستهجن، استورمی دنیلز در حال تحقیق است.

در همین حال آلوین براگ، سخنگوی دادستانی منطقه منهتن که در حال بررسی پرداخت ۱۳۰ هزار دلاری دوناد ترامپ از طریق مایکل کوهن، وکیل پیشین دونالد ترامپ به دنیلز است از اظهار نظر در خصوص ادعاهای ترامپ خودداری کرد.

پیش از این کوهن اعتراف کرده بود که به دستور ترامپ این پول را به خانم دنیلز پرداخت کرده است. ترامپ اما وقوع این ماجرا را رد کرده و تحقیقات در این خصوص را «پرونده‌سازی سیاسی دموکرات‌ها و سیستم قضایی فاسد آمریکا» خوانده است.

این حاشیه‌ها در حالی پیش آمده که دونالد ترامپ چند ماهی است کمپین انتخاباتی خود را راه انداخته و تلاش بسیاری می‌کند تا بتواند بار دیگر به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در مقابل جو بایدن قرار گیرد.

در همین رابطه کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که روابط خوبی با ترامپ دارد تحقیقات در خصوص این پرونده را محکوم و آن‌ را اقدامی با انگیزه سیاسی خواهد.

مک‌کارتی که از طرف اعضای خود حزب جمهوری‌خواه هم چندان مقبول نبود و پس از ادوار فراوان رای‌گیری و اعطای امتیازات فراوان به هم‌حزبی‌های مخالف خود بالاخره توانست به عنوان رئیس مجلس نمایندگان کار خود را آغاز کند در حساب توییتری خود پرونده تحقیقات در خصوص اتهامات وارده به دونالد ترامپ را یک انتقام‌گیری سیاسی دانست که توسط برخی افراد فاسد پیگیری می‌شود.

هنوز مشخص نیست که این پرونده به کجا می‌رسد اما خانم دنیلز تایید کرده که هفته گذشته با دادستان صحبت کرده است. دفتر دادستانی منهتن اوایل ماه جاری از ترامپ دعوت کرد تا در برابر هیئت منصفه شهادت دهد.